ne 28.4.2019
A-tým

Jan Laštůvka: Jablonec byl svěžejší než my

Neměl to v Jablonci jednoduché. Na jeho branku letělo osm velmi nebezpečných střel, některé další ji těsně minuly. Čtyřikrát Jan Laštůvka na severu Čech inkasoval. A s ním i celý Baník, který si z Jablonce odvezl porážku 0:4.

Co podle vás o jednoznačném výsledku rozhodlo?

Myslím, že nás položila ta první branka. Tam jsem asi neměl vybíhat. A od toho se to možná všechno odvíjelo. Bylo samozřejmě znát, že jsme měli v nohách ten pohárový zápas a těch sil nebylo tolik. Ale myslím si, že to zas nebylo takové špatné. Jablonec bohužel potrestal všechny naše chyby. A pak za stavu 2:0 už se s tím dalo těžko něco dělat. I když jsme tam měli nějaké náznaky, ale pak jsme dostali třetí gól. Bylo vidět, že Jablonec byl svěžejší než my. Ale na to se nebudeme vymlouvat.

Jablonec Baníku díky vítězství bodově odskočil...

Chtěli jsme v Jablonci neprohrát, abychom mu zůstali pořád nablízku. Bohužel se to nepovedlo. Máme teď ale před sebou pět zápasů. A budeme dělat všechno proto, abychom dopadli co nejlépe. Teď máme trochu více času na regeneraci. Bylo toho teď hodně, trápila nás i nějaká zranění, někteří kluci měli karty a kádr není nafukovací. Teď si ale odpočineme a věřím, že zase budeme podávat takové výkony, na jaké jsme zvyklí.

Takže s jakým cílem teď vstoupí Baník do finálové části FORTUNA:LIGY?

My chceme vyhrávat každý zápas. Nemá cenu spekulovat, jestli jsme měli skončit čtvrtí nebo pátí. Čeká nás finále poháru, je to jen na jeden zápas, tam se může stát cokoliv. Slavii to určitě znepříjemníme. A těch pět utkání finálové části odjezdíme tak, jak jsme jezdili ty zápasy před utkáním v Jablonci.

4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
33
Ondřej
Kukučka
7
Ondřej
Chvěja
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
66
Denis
Granečný
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
5
Adam
Jánoš
32
Lukáš
Budínský