so 5.12.2020
A-tým

Jan Laštůvka: Dlouho jsme se do toho dostávali

Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby v úvodu utkání nezmařil Žídkovi pokutový kop, a zda by pak Baník v oslabení ztrátu dotáhl. Jan Laštůvka je ale ztělesnění jistoty v ostravské brance a několikrát to prokázal i ve slezském derby. „Vyhráli jsme, ale sami nejlíp víme, že ten výkon byl z naší strany nic moc,“ prohlásil kapitán Baníku.

O utkání

Bylo to hodně nervózní z naší strany. Hlavně ten první poločas, nevyvíjelo se to dobře. Bylo znát, že jsme měli velkou pauzu. Opava tomu šla více naproti, byla vyhecovaná. Hráli jsme ale až do konce a to se cení. Zápas nic moc z naší strany, ale se šťastným koncem. Když Opava vyrovnala, už jsem se spíše soustředil, ať udržíme aspoň remízu a nedostaneme gól, protože jsme celý poločas hráli v desíti. Ale nemáme co oslavovat. Musíme být rádi za tři body a soustředit se na další zápasy.

O chycené penaltě

Nevěděl jsem, že bude penalta. Nepřišlo mi z mého pohledu, že to byl penaltový zákrok, hráč šel hlavou dolů, ale asi byla, když jí nařídili. Konečně jsem ji chytil. Už ani nevím, komu jsem naposledy chytil penaltu. Snad Gomésovi ze Zlína v mistrovské sezoně (smích). Ale zaplaťpánbůh za to.

O herním výpadku

Stáli jsme dlouho, karanténa, chvíli trénujete, chvíli netrénujete. Nevěděl jsem, co od toho čekat. A hned derby. Vyhecované, chcete a potřebujete vyhrát. Nebylo to jednoduché. Nám to dnes moc nevycházelo. Měli jsme lehké ztráty, bylo to pomalé, všude jsme byli pozdě, nepřitvrdili jsme. Dlouho, hodně dlouho jsme se do toho dostávali. I když jsme hráli v deseti, řekli jsme si o přestávce, že šance přijde, semkneme se a nakonec tam padly dva góly. Věřím, že k agresivitě budeme postupně přidávat i fotbalovost.

O emotivním závěru

Přiznám se, že moc nevím, jak se to celé semlelo. Chtěl jsem si jít jen něco vyříkat se Zavošem, ale pak se to takhle zvrtlo. Asi to bylo zbytečné. Stalo se, už to nezměníme. Ten závěr byl hodně vypjatý, padaly góly, byly tam velké emoce, jak to v takových situacích a zápasech někdy je. Nic víc bych v tom nehledal.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Filip
Kaloč
0
Daniel
Holzer
0
Viktor
Budinský
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
David
Buchta
0
Jakub
Pokorný
0
Jan
Juroška
0
Jan
Laštůvka
0
Jakub
Drozd
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Patrizio
Stronati
0
Jiří
Fleišman
0
Tomáš
Zajíc
0
Daniel
Tetour
0
Jaroslav
Svozil
0
Adam
Jánoš
0
Gigli
Ndefe
0
Muhammed
Sanneh
0
Ondřej
Šašinka
0
Ondřej
Kukučka
0
Radovan
Murin