so 5.12.2020
A-tým

Jan Laštůvka: Dlouho jsme se do toho dostávali

Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby v úvodu utkání nezmařil Žídkovi pokutový kop, a zda by pak Baník v oslabení ztrátu dotáhl. Jan Laštůvka je ale ztělesnění jistoty v ostravské brance a několikrát to prokázal i ve slezském derby. „Vyhráli jsme, ale sami nejlíp víme, že ten výkon byl z naší strany nic moc,“ prohlásil kapitán Baníku.

O utkání

Bylo to hodně nervózní z naší strany. Hlavně ten první poločas, nevyvíjelo se to dobře. Bylo znát, že jsme měli velkou pauzu. Opava tomu šla více naproti, byla vyhecovaná. Hráli jsme ale až do konce a to se cení. Zápas nic moc z naší strany, ale se šťastným koncem. Když Opava vyrovnala, už jsem se spíše soustředil, ať udržíme aspoň remízu a nedostaneme gól, protože jsme celý poločas hráli v desíti. Ale nemáme co oslavovat. Musíme být rádi za tři body a soustředit se na další zápasy.

O chycené penaltě

Nevěděl jsem, že bude penalta. Nepřišlo mi z mého pohledu, že to byl penaltový zákrok, hráč šel hlavou dolů, ale asi byla, když jí nařídili. Konečně jsem ji chytil. Už ani nevím, komu jsem naposledy chytil penaltu. Snad Gomésovi ze Zlína v mistrovské sezoně (smích). Ale zaplaťpánbůh za to.

O herním výpadku

Stáli jsme dlouho, karanténa, chvíli trénujete, chvíli netrénujete. Nevěděl jsem, co od toho čekat. A hned derby. Vyhecované, chcete a potřebujete vyhrát. Nebylo to jednoduché. Nám to dnes moc nevycházelo. Měli jsme lehké ztráty, bylo to pomalé, všude jsme byli pozdě, nepřitvrdili jsme. Dlouho, hodně dlouho jsme se do toho dostávali. I když jsme hráli v deseti, řekli jsme si o přestávce, že šance přijde, semkneme se a nakonec tam padly dva góly. Věřím, že k agresivitě budeme postupně přidávat i fotbalovost.

O emotivním závěru

Přiznám se, že moc nevím, jak se to celé semlelo. Chtěl jsem si jít jen něco vyříkat se Zavošem, ale pak se to takhle zvrtlo. Asi to bylo zbytečné. Stalo se, už to nezměníme. Ten závěr byl hodně vypjatý, padaly góly, byly tam velké emoce, jak to v takových situacích a zápasech někdy je. Nic víc bych v tom nehledal.

11
Nemanja
Kuzmanovič
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka
25
Jiří
Fleišman
15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
33
Roman
Potočný
2
Muhamed
Tijani