FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Laštůvka: Čeká nás nejdůležitější zápas!

31.05.2019 | Redakce

Ještě jednou v této sezoně se postaví do branky Baníku, aby byl jeho oporou. Jan Laštůvka je garantem výborných výkonů a na to bude Baník v sobotní Kvalifikaci o Evropskou ligu znovu spoléhat. Jde o hodně, rozhodne se o mnohém...

Považujete zápas s Mladou Boleslaví za nejdůležitější utkání sezony?

Samozřejmě že ano. Všichni víme, o co nám jde. Když to utkání zvládneme, dostaneme se do předkola Evropské ligy. I když těch klíčových zápasů bylo víc. Třeba finále poháru. To jsme bohužel nezvládli a už to nevrátíme. Musíme se dívat dopředu a z toho plyne, že tenhle zápas je pro všechny za celou tu doby nejdůležitější.

Před začátkem této sezony by vás nejspíš nenapadlo, že Baník bude od postupu do pohárové Evropy na jejím konci dělit jediný zápas...

Je to příjemné, ale nesmíme se uspokojit. Nebo si pořád říkat, kde byl Baník před rokem nebo před dvěma, a že teď je tam, kde je. Na to se už nehraje. Tenhle zápas je zápas o všechno a my můžeme Baník zase posunout o něco dál.

Co lze v sobotu čekat od Mladé Boleslavi?

Čeká nás nesmírně těžký soupeř. Boleslav má skvělý kádr, nic si nenalhávejme. I když v té klasické tabulce skončila až za námi. Tohle bude úplně jiný zápas. Oni mají opravdu zkušené mužstvo, k tomu výborného trenéra, takže nás nic lehkého nečeká. Ale pokud chceme hrát Evropskou ligu, nebo aspoň ta předkola, musíme takové zápasy doma zvládnout. Možná to nebude krásný fotbal a bude to hlavně o té bojovnosti.

Očekáváte znovu plný stadion?

Věřím, že fanoušci na ten poslední zápas přijdou v hojném počtu a pomůžou nám, abychom tu sezonu spolu zakončili úspěšně. Zvu je, ať přijdou!

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA