FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Laštůvka: 34 bodů je výborných

17.12.2018 | Redakce

Úspěšný podzim Baníku vydatně podpořil devíti vychytanými nulami. Brankář Jan Laštůvka byl i v podzimní části sezony klíčovým pilířem, na němž stály výsledky celého mužstva. „Myslím, že s podzimem můžeme být spokojeni, ale rozhodující bude druhá polovina sezony,“ upozornil šestatřicetiletý brankář.

Co chybělo k tomu, aby podzim Baník završil výhrou proti Olomouci?

Řekl bych, že remíza je asi spravedlivá. Něco jsme si vypracovali my, něco měla i Olomouc. Oni trochu ustoupili od toho, co hrávali, hrají jednodušeji, nakopávají míče na útočníky a snaží se to tam udržet. Chtěli jsme utkání zvládnout, vyhrát, abychom byli v tabulce ještě výše. Ale beru i ten bod, a hlavně, musíme si vážit toho, co máme.

Se 34 body jste podzim zvládli asi nad mnohá očekávání.

Přesně tak. 34 bodů absolutně nikdo nečekal. Já aspoň nikoho takového neznám. Je dobře, že můžeme být v klidu a nenervovat se jako na jaře. Na druhou stranu to je ale zavazující. Musíme se kvalitně připravit na jaro a soustředit se na udržení první šestky. Sami nejlíp víme, že některé zápasy nám moc nevyšly a rozdíly mezi mužstvy jsou malé.

Na sedmý tým máte náskok devíti bodů.

To je perfektní. Tohle by mě před sezonou v duchu nenapadlo. Ale v tříbodovém systému se to dá docela rychle ztratit. Jak jsem řekl, mezi týmy nejsou velké rozdíly. Nesmíme moc sledovat tabulku. Je třeba jít kolo od kola, vím, že to taková fráze, ale dát do každého zápasu maximum, a pak uvidíme, co z toho bude.

Jak strávíte Vánoce?

Hlavně odpočinkem, myslím tím psychickým. Já nevydržím nic nedělat. Budu se i přes svátky udržovat v kondici, mám nějaký svůj individuální režim, ve kterém jedu, přesně už vím, co potřebuju. Letos je ta pauza opravdu extrémně krátká. Takže to uteče jako voda a 3. ledna znovu začínáme.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA