st 25.11.2020
A-tým

Jan Juroška: Kéž bych se do Vánoc vrátil

Svému týmu chybí už zhruba měsíc. Z důvodu, který za normálních okolností není u fotbalisty nijak překvapivý, nicméně v dnešní době covidové se jedná o jev zřídkavý. Jan Juroška léčí natažený vaz v koleni. A kdy se vrátí na hřiště, to ještě neví. Věří, že ta doba už alespoň začíná být v dohlednu.

Zranění si přivodil v nevinně vyhlížející situaci. Při nácviku centrů do šestnáctky "zavíral" prostor u vzdálenější tyče a chtěl zakončit. Přitom trochu vytočil koleno a už to bylo. Ucítil bolest a věděl, že je zle. "Rezonance naštěstí druhý den prokázala jen natažený postranní vaz v koleni. Nějaká komplikace je ale i v úponu, proto to trvá už tak dlouho. S nataženým postranním vazem je člověk za několik týdnů zpět. Mně to ještě nějaký čas potrvá," říká Jan Juroška.

Ortézu už nějakou dobu nenosí, koleno už začíná postupně zatěžovat. "Musím říct, že naši fyzioterapeuti Ondra Jelínek a Víťa Císař se mi maximálně věnují," pochvaluje si Jan Juroška.

Kdy se bude připraven nastoupit do utkání, neví. "Chtěl bych, aby to bylo do Vánoc. Ale nevím, jestli se to podaří. Musím ještě doposilovat koleno a taky stehenní sval. Pak bude samozřejmě nutné dohnat kondiční manko, které jsem teď nabral. To všechno nějakou dobu potrvá. Budu si přát, aby se ten čas den za dnem krátil. A doufám, že se co nejdříve dočkám," uzavírá pravý obránce Baníku.

24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
96
Eneo
Bitri
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
10
Matěj
Šín
16
Jan
Laštůvka
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
7
Karel
Pojezný
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Daniel
Smékal
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
8
Srdjan
Plavšić
33
Eldar
Šehić
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
14
Petr
Jaroň
21
Jiří
Klíma
26
Muhamed
Tijani