st 25.11.2020
A-tým

Jan Juroška: Kéž bych se do Vánoc vrátil

Svému týmu chybí už zhruba měsíc. Z důvodu, který za normálních okolností není u fotbalisty nijak překvapivý, nicméně v dnešní době covidové se jedná o jev zřídkavý. Jan Juroška léčí natažený vaz v koleni. A kdy se vrátí na hřiště, to ještě neví. Věří, že ta doba už alespoň začíná být v dohlednu.

Zranění si přivodil v nevinně vyhlížející situaci. Při nácviku centrů do šestnáctky "zavíral" prostor u vzdálenější tyče a chtěl zakončit. Přitom trochu vytočil koleno a už to bylo. Ucítil bolest a věděl, že je zle. "Rezonance naštěstí druhý den prokázala jen natažený postranní vaz v koleni. Nějaká komplikace je ale i v úponu, proto to trvá už tak dlouho. S nataženým postranním vazem je člověk za několik týdnů zpět. Mně to ještě nějaký čas potrvá," říká Jan Juroška.

Ortézu už nějakou dobu nenosí, koleno už začíná postupně zatěžovat. "Musím říct, že naši fyzioterapeuti Ondra Jelínek a Víťa Císař se mi maximálně věnují," pochvaluje si Jan Juroška.

Kdy se bude připraven nastoupit do utkání, neví. "Chtěl bych, aby to bylo do Vánoc. Ale nevím, jestli se to podaří. Musím ještě doposilovat koleno a taky stehenní sval. Pak bude samozřejmě nutné dohnat kondiční manko, které jsem teď nabral. To všechno nějakou dobu potrvá. Budu si přát, aby se ten čas den za dnem krátil. A doufám, že se co nejdříve dočkám," uzavírá pravý obránce Baníku.

25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
13
Roman
Potočný
33
Ondřej
Kukučka
8
Jaroslav
Harušťák
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
5
Adam
Jánoš
77
Gigli
Ndefe