st 25.11.2020
A-tým

Jan Juroška: Kéž bych se do Vánoc vrátil

Svému týmu chybí už zhruba měsíc. Z důvodu, který za normálních okolností není u fotbalisty nijak překvapivý, nicméně v dnešní době covidové se jedná o jev zřídkavý. Jan Juroška léčí natažený vaz v koleni. A kdy se vrátí na hřiště, to ještě neví. Věří, že ta doba už alespoň začíná být v dohlednu.

Zranění si přivodil v nevinně vyhlížející situaci. Při nácviku centrů do šestnáctky "zavíral" prostor u vzdálenější tyče a chtěl zakončit. Přitom trochu vytočil koleno a už to bylo. Ucítil bolest a věděl, že je zle. "Rezonance naštěstí druhý den prokázala jen natažený postranní vaz v koleni. Nějaká komplikace je ale i v úponu, proto to trvá už tak dlouho. S nataženým postranním vazem je člověk za několik týdnů zpět. Mně to ještě nějaký čas potrvá," říká Jan Juroška.

Ortézu už nějakou dobu nenosí, koleno už začíná postupně zatěžovat. "Musím říct, že naši fyzioterapeuti Ondra Jelínek a Víťa Císař se mi maximálně věnují," pochvaluje si Jan Juroška.

Kdy se bude připraven nastoupit do utkání, neví. "Chtěl bych, aby to bylo do Vánoc. Ale nevím, jestli se to podaří. Musím ještě doposilovat koleno a taky stehenní sval. Pak bude samozřejmě nutné dohnat kondiční manko, které jsem teď nabral. To všechno nějakou dobu potrvá. Budu si přát, aby se ten čas den za dnem krátil. A doufám, že se co nejdříve dočkám," uzavírá pravý obránce Baníku.

10
Matěj
Šín
5
Jiří
Boula
4
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
20
Abdullahi
Tanko
37
Matej
Madleňák
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
11
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych
70
David
Fadairo
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
32
Paixao da Silva
Ewerton
77
Gigli
Ndefe
12
Tomáš
Rigo