út 30.8.2022
Aktuální zprávy

Jakub Pokorný přestoupil do Olomouce

Ujednáno. Jakub Pokorný přestupuje z Baníku do Sigmy Olomouc.

Pětadvacetiletý stoper odchází z klubu po víc než šesti letech, i když část z nich strávil na hostováních v Hradci Králové a Ústí nad Labem.

„Potom, co jsme se s hráčem dohodli, že může odejít, se ozvala Olomouc a během čtyř, pěti dnů jsme se našli společnou řeč a uspokojivé řešení pro všechny strany. Dnes můžu potvrdit, že hráč přestupuje do Olomouce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Višňového na Znojemsku na Bazaly přišel v létě 2016 po sestupu Baníku do druhé ligy a nakonec byl hráčem FCB přes šest roků. Půlrok ale odehrál na hostování v Ústí nad Labem a takřka jednu celou sezonu hostoval v Hradci Králové. V Baníku dohromady zaznamenal 110 zápasů v ligových soutěžích, v nichž vstřelil šest branek, dalších 14 startů a tři góly přidal v MOL Cupu.

„Samozřejmě vnímáme, že momentálně patřil už k našim služebně nejstarším hráčům, ale každá kapitola jednou končí. Jakubovi děkujeme za odvedené služby v Baníku a přejeme mu, ať se mu daří,“ dodal Alois Grussmann.

3
Muhammed
Sanneh
1
Martin
Hrubý
96
Eneo
Bitri
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Michal
Frydrych
18
Robert
Mišković
26
Muhamed
Tijani
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
24
Jan
Juroška
13
Daniel
Smékal
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
8
Srdjan
Plavšić
9
David
Buchta
19
David
Lischka
33
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
7
Karel
Pojezný