út 30.8.2022
Aktuální zprávy

Jakub Pokorný přestoupil do Olomouce

Ujednáno. Jakub Pokorný přestupuje z Baníku do Sigmy Olomouc.

Pětadvacetiletý stoper odchází z klubu po víc než šesti letech, i když část z nich strávil na hostováních v Hradci Králové a Ústí nad Labem.

„Potom, co jsme se s hráčem dohodli, že může odejít, se ozvala Olomouc a během čtyř, pěti dnů jsme se našli společnou řeč a uspokojivé řešení pro všechny strany. Dnes můžu potvrdit, že hráč přestupuje do Olomouce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Višňového na Znojemsku na Bazaly přišel v létě 2016 po sestupu Baníku do druhé ligy a nakonec byl hráčem FCB přes šest roků. Půlrok ale odehrál na hostování v Ústí nad Labem a takřka jednu celou sezonu hostoval v Hradci Králové. V Baníku dohromady zaznamenal 110 zápasů v ligových soutěžích, v nichž vstřelil šest branek, dalších 14 startů a tři góly přidal v MOL Cupu.

„Samozřejmě vnímáme, že momentálně patřil už k našim služebně nejstarším hráčům, ale každá kapitola jednou končí. Jakubovi děkujeme za odvedené služby v Baníku a přejeme mu, ať se mu daří,“ dodal Alois Grussmann.

6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
99
Ladislav
Almási
26
Muhamed
Tijani
14
Petr
Jaroň
77
Gigli
Ndefe
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč