út 30.8.2022
Aktuální zprávy

Jakub Pokorný přestoupil do Olomouce

Ujednáno. Jakub Pokorný přestupuje z Baníku do Sigmy Olomouc.

Pětadvacetiletý stoper odchází z klubu po víc než šesti letech, i když část z nich strávil na hostováních v Hradci Králové a Ústí nad Labem.

„Potom, co jsme se s hráčem dohodli, že může odejít, se ozvala Olomouc a během čtyř, pěti dnů jsme se našli společnou řeč a uspokojivé řešení pro všechny strany. Dnes můžu potvrdit, že hráč přestupuje do Olomouce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Višňového na Znojemsku na Bazaly přišel v létě 2016 po sestupu Baníku do druhé ligy a nakonec byl hráčem FCB přes šest roků. Půlrok ale odehrál na hostování v Ústí nad Labem a takřka jednu celou sezonu hostoval v Hradci Králové. V Baníku dohromady zaznamenal 110 zápasů v ligových soutěžích, v nichž vstřelil šest branek, dalších 14 startů a tři góly přidal v MOL Cupu.

„Samozřejmě vnímáme, že momentálně patřil už k našim služebně nejstarším hráčům, ale každá kapitola jednou končí. Jakubovi děkujeme za odvedené služby v Baníku a přejeme mu, ať se mu daří,“ dodal Alois Grussmann.

15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
0
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
77
Gigli
Ndefe
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
4
Robert
Mišković
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek