čt 26.9.2019
A-tým

Jakub Pokorný dal první gól za áčko

Přesně 41 zápasů trvalo čekání obránce Jakuba Pokorného na premiérový gól v barvách Baníku. Třiadvacetiletý stoper se dokázal víc než tři roky po svém příchodu ze Znojma prosadit přesnou hlavičkou v pohárovém souboji proti Hradci Králové, kde v minulé sezoně hostoval. „Zajímavá náhoda, z gólu mám ale radost,“ usmál se třiadvacetiletý obránce.

O utkání

Museli jsme si to těžce odbojovat, protože Hradec hrál kombinačně dobře. Hráli na tři hráče ve středu a drželi balon, i když je to druholigový mančaft, hráli dobře a bylo to proti nim těžké. Ale pomohl nám rychlý gól. Ve druhé půlce jsme to pojistili druhým gólem. Ale potvrdilo se, že to bude náročné utkání.

O gólu

Každý gól chutná. Věřil jsem, že to jednou musí přijít. Vyšlo to zrovna teďka na Hradec, kde jsem hostoval. Je to zajímavá náhoda. Ale neřeším to. Jiras to krásně nacentroval a já to trefil.

O nominaci do zápasu

Trenér se takhle rozhodl to postavit a pochopitelně jsem rád, že jsem dostal šanci. Je to psychicky i fyzicky náročnější, když jdete do takového zápasu po dvou, třech měsících. Je to rychlejší než třetí liga, kde hraju za béčko. Ale jsem i za to rád. Trenér mě staví, mám tam aspoň herní vytížení a každý týden hrajeme ostrý zápas. Člověk je v zápasovém rytmu.

13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
18
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
33
Eldar
Šehić
96
Eneo
Bitri
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
22
Filip
Kaloč
8
Srdjan
Plavšić
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu