čt 26.9.2019
A-tým

Jakub Pokorný dal první gól za áčko

Přesně 41 zápasů trvalo čekání obránce Jakuba Pokorného na premiérový gól v barvách Baníku. Třiadvacetiletý stoper se dokázal víc než tři roky po svém příchodu ze Znojma prosadit přesnou hlavičkou v pohárovém souboji proti Hradci Králové, kde v minulé sezoně hostoval. „Zajímavá náhoda, z gólu mám ale radost,“ usmál se třiadvacetiletý obránce.

O utkání

Museli jsme si to těžce odbojovat, protože Hradec hrál kombinačně dobře. Hráli na tři hráče ve středu a drželi balon, i když je to druholigový mančaft, hráli dobře a bylo to proti nim těžké. Ale pomohl nám rychlý gól. Ve druhé půlce jsme to pojistili druhým gólem. Ale potvrdilo se, že to bude náročné utkání.

O gólu

Každý gól chutná. Věřil jsem, že to jednou musí přijít. Vyšlo to zrovna teďka na Hradec, kde jsem hostoval. Je to zajímavá náhoda. Ale neřeším to. Jiras to krásně nacentroval a já to trefil.

O nominaci do zápasu

Trenér se takhle rozhodl to postavit a pochopitelně jsem rád, že jsem dostal šanci. Je to psychicky i fyzicky náročnější, když jdete do takového zápasu po dvou, třech měsících. Je to rychlejší než třetí liga, kde hraju za béčko. Ale jsem i za to rád. Trenér mě staví, mám tam aspoň herní vytížení a každý týden hrajeme ostrý zápas. Člověk je v zápasovém rytmu.

99
Ladislav
Almási
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor