st 11.12.2019
A-tým

Jakub Pokorný: Doufám, že vyhrajeme

Ostrava i Baník se zvolna vzpamatovávají z černého úterka. Hráči znovu přepínají myšlenky k sobotnímu utkání se Spartou. “Chtěli bychom ho zvládnout a zakončit podzim před našimi fanoušky vítězně. A vlastně jim tak i poděkovat za podporu,” řekl stoper Jakub Pokorný.

Pro vás osobně půjde o první utkání se Spartou před domácím publikem. Jak se těšíte?

Přesně tak to je. Zatím jsem hrál jen na Letné, tady v Ostravě ještě ne. Na Letné v poháru jsem zažil postup po penaltách a bylo to nádherné. Pro fanoušky to je určitě velký a specifický zápas. Já doufám, že vyhrajeme a že se posuneme v tabulce o něco výše.

Sparta je druhým nejproduktivnějším týmem ligy. Čím pro vás jako obránce bude tedy nejvíce nepříjemná?

To ukáže až zápas. Jestli vůbec nastoupím, jak nastoupí Sparta, jaké zvolí rozestavení. Je to hodně kombinanční tým. Mají vysoké útočníky jakou jsou Kozák nebo Tetteh. Musíme si s nimi poradit. Teď proti Boleslavi dali tři góly i zpoza vápna, takže co nejméně je nechat vystřelit. 

Jaké zkušenosti z mládí se Spartou máte?

Vlastně vůbec žádné. Ve Znojmě se hrávala druhá dorostenecká liga, takže tam jsem ji nikdy nepotkal. Až pak v Baníku.

Máte v týmu Sparty nějaké známé či kamarády?

Málo. Ještě z Baníku se znám vlastně s Davidem Lischkou, se kterým jsme hrávali v druholigové sezoně. A pak znám z mládežnické repre Michal Sáčka. S ním jsme spolu byli v jednadvacítce.

28
Filip
Kubala
25
Dennis
Owusu
34
Abdullahi Ibrahim
Bewene
15
Václav
Jurečka
22
Vít
Škrkoň
55
Artur
Musák
99
Vlasiy
Sinyavskiy
95
Daniel
Holzer
44
Yevhenii
Skyba
83
Roan
Nogha
21
Michal
Kohút
42
Jiří
Míček
8
Aboubacar
Traore
7
Dantaye
Gilbert
37
Matěj
Chaluš
2
Marek
Havran
24
Martin
Hrubý
19
Filip
Šancl
6
Karel
Pojezný
81
Matúš
Kmeť
23
Martin
Jedlička
18
David
Planka
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
11
David
Látal
1
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
12
Abdallah
Gning
16
Maksym
Dyachuk