čt 4.2.2021
Aktuální zprávy

Jakub Drozd a Samuel Grygar mezi elitou

Velké ocenění nejen pro hráče, ale především pro Akademii FC Baník Ostrava a její trenéry. Dva odchovanci Baníku, Jakub Drozd a Samuel Grygar, byli na Galavečeru našeho fotbalu dekorováni mezi nejlepšími tuzemskými dorostenci roku 2020. Samuel Grygar byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, Jakub Drozd skončil třetí mezi staršími dorostenci.

Jakub Drozd mezi dorostenci obhájil své postavení v elitní trojici. Loni skončil třetí mezi mladšími, letos obsadil stejnou příčku v kategorii starších dorostenců za Adamem Hložkem a Adamem Karabcem. Samuel Grygar, který na podzim přestoupil z Baníku do Interu Milán, kategorii mladších dorostenců ovládl!

„Oba odchovanci Baníku si tato svá ocenění zaslouží. Totéž lze říct o Akademii FC Baník Ostrava, která tyto hráče vychovala,“ uvedl Radek Slončík, sportovní ředitel baníkovské akademie. „I pro akademii je to velké ocenění a zároveň dobrá, ale zasloužená reklama. Loni jsme měli mezi nejlepšími vyhlášenými jednoho zástupce, letos máme dva. To je pozitivní trend, ve kterém chceme pokračovat,“ doplnil Radek Slončík.

26
Muhamed
Tijani
24
Jan
Juroška
96
Eneo
Bitri
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
33
Eldar
Šehić
14
Petr
Jaroň
18
Robert
Mišković
22
Filip
Kaloč
13
Daniel
Smékal
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour