čt 4.2.2021
Aktuální zprávy

Jakub Drozd a Samuel Grygar mezi elitou

Velké ocenění nejen pro hráče, ale především pro Akademii FC Baník Ostrava a její trenéry. Dva odchovanci Baníku, Jakub Drozd a Samuel Grygar, byli na Galavečeru našeho fotbalu dekorováni mezi nejlepšími tuzemskými dorostenci roku 2020. Samuel Grygar byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, Jakub Drozd skončil třetí mezi staršími dorostenci.

Jakub Drozd mezi dorostenci obhájil své postavení v elitní trojici. Loni skončil třetí mezi mladšími, letos obsadil stejnou příčku v kategorii starších dorostenců za Adamem Hložkem a Adamem Karabcem. Samuel Grygar, který na podzim přestoupil z Baníku do Interu Milán, kategorii mladších dorostenců ovládl!

„Oba odchovanci Baníku si tato svá ocenění zaslouží. Totéž lze říct o Akademii FC Baník Ostrava, která tyto hráče vychovala,“ uvedl Radek Slončík, sportovní ředitel baníkovské akademie. „I pro akademii je to velké ocenění a zároveň dobrá, ale zasloužená reklama. Loni jsme měli mezi nejlepšími vyhlášenými jednoho zástupce, letos máme dva. To je pozitivní trend, ve kterém chceme pokračovat,“ doplnil Radek Slončík.

6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
22
Filip
Kaloč
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
26
Muhamed
Tijani
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
10
Matěj
Šín
33
Eldar
Šehić
8
Srdjan
Plavšić
1
Martin
Hrubý
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Daniel
Smékal
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
19
David
Lischka
96
Eneo
Bitri
9
David
Buchta