čt 4.2.2021
Aktuální zprávy

Jakub Drozd a Samuel Grygar mezi elitou

Velké ocenění nejen pro hráče, ale především pro Akademii FC Baník Ostrava a její trenéry. Dva odchovanci Baníku, Jakub Drozd a Samuel Grygar, byli na Galavečeru našeho fotbalu dekorováni mezi nejlepšími tuzemskými dorostenci roku 2020. Samuel Grygar byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, Jakub Drozd skončil třetí mezi staršími dorostenci.

Jakub Drozd mezi dorostenci obhájil své postavení v elitní trojici. Loni skončil třetí mezi mladšími, letos obsadil stejnou příčku v kategorii starších dorostenců za Adamem Hložkem a Adamem Karabcem. Samuel Grygar, který na podzim přestoupil z Baníku do Interu Milán, kategorii mladších dorostenců ovládl!

„Oba odchovanci Baníku si tato svá ocenění zaslouží. Totéž lze říct o Akademii FC Baník Ostrava, která tyto hráče vychovala,“ uvedl Radek Slončík, sportovní ředitel baníkovské akademie. „I pro akademii je to velké ocenění a zároveň dobrá, ale zasloužená reklama. Loni jsme měli mezi nejlepšími vyhlášenými jednoho zástupce, letos máme dva. To je pozitivní trend, ve kterém chceme pokračovat,“ doplnil Radek Slončík.

99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
32
Lukáš
Budínský
30
Viktor
Budinský
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
66
Denis
Granečný
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš