FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ivo Staš zakotví jako asistent u B-týmu

16.07.2019 | Redakce

Do Baníku se loni vrátil po dlouhých letech. Zakotvil jako asistent trenéra u týmu U19. Do nové sezony vstupuje Ivo Staš, jedna z legend historie Baníku Ostrava, v nové roli. Bude asistentem trenéra Daniela Tchuře v B-týmu Baníku, který bude v této sezoně hrát MSFL.

Co říkáte roli, kterou nyní v Baníku nově zastáváte?

Beru to jako pracovní posun. Práce v devatenáctce mě bavila, tohle bude zase něco nového. Pro mě je to návrat k dospělému fotbalu. Je to novinka, klasická béčka se vracejí po letech, takže jsem i já zvědav na to, jaké to bude.

Jak se těšíte na spolupráci s Danielem Tchuřem?

Těším, protože jsem přesvědčený, že si budeme rozumět. On je samozřejmě hlavní trenér, od toho se odvíjí úplně vše. My se ale známe velice dlouho. V době, kdy já jsem pomalu končil svou kariéru ve Vítkovicích, on ve stejném klubu kariéru teprve začínal. Potkali jsme se tam a oba se od té doby známe. Takže víme, co od sebe můžeme čekat. Já mu budu do značné míry zajišťovat technický servis, ale samozřejmě se dostanu i k trénování.

Jaký dojem na vás nově postavený B-tým Baníku dělá?

Máme za sebou vítězný zápas s Petřkovicemi, které budou hrát stejnou soutěž jako my. Myslím, že ten zápas leccos o kvalitě toho mužstva naznačil. Já tomu mužstvu věřím, několik kluků znám z devatenáctky, myslím si, že je to zajímavě poskládané mužstvo. Ale jak si v premiérové sezoně v mužské soutěži povede, to teprve uvidíme. Myslím si ale, že to bude hodně atraktivní novinka i pro fanoušky. 

V Baníku pracujete po svém návratu už zhruba rok. Jaký dojem na vás klub za tu dobu udělal?

Nejlépe můžu asi posoudit, jak to v Baníku chodí v oblasti mládeže, protože to je prostor, ve kterém jsem se nejvíc pohyboval. A můžu říct, že mě až překvapilo, na jaké úrovni se v Baníku s mládeží pracuje. Tohle je opravdu profesionální přístup a každý, kdo v Baníku u mládeže dělá, ke své práci takto přistupuje. Nikomu to není jedno. Tohle se za ty roky, kdy jsem v Baníku nebyl, změnilo a udělalo to na mě velmi dobrý dojem.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA