út 4.6.2019
Aktuální zprávy

Investice do budoucna: přicházejí Raab, Číž a Martišiak

Vedle dvou hotových hráčů Baník dostal pod smlouvu tři mladíky s velkou perspektivou. Dlouhodobé kontrakty se slezskoostravským klubem podepsali druhý nejlepší střelec dorostenecké ligy U19 Lukáš Raab ze Sigmy Olomouc, brankář reprezentační dvacítky Lumír Číž ze Zlína a také slovenský mládežnický reprezentant Dominik Martišiak ze Senice.

Trio nováčků je především příslibem do budoucna. Gólman Lumír Číž (na horním snímku vlevo) je aktuálně s reprezentační dvacítkou na přípravném soustředění a ve své dosavadní kariéře se blýskl také tím, že jako střídající hráč v poli dokázal vstřelit rozhodující gól v utkání juniorské ligy proti Karviné, vytáhlý hrotový útočník Lukáš Raab (na spodním snímku uprostřed) v uplynulé sezoně ligy U19 vstřelil ve 24 zápasech 15 gólů a byl druhým nejlepším kanonýrem a záložník Dominik Martišiak (na horním snímku vpravo) už v šestnácti letech debutoval v senickém áčku a momentálně patří do kádru slovenské reprezentační devatenáctky.

Zatímco mladý gólman nastoupí 17. června do přípravy s áčkem, Lukáš Raab a Dominik Martišiak zahájí letní přípravu s druholigovými Vítkovicemi, kde budou získávat své ostruhy v dospělém fotbalu. 

„Všichni tři kluci jsou naším vkladem do budoucna a je před nimi ještě dlouhá cesta, na které je čeká spousta tvrdé práce. Ale potenciál v nich dřímá velký, proto jsme využili šance a jsou tady. V případě Lukáše hráče v tomhle věku s takovými parametry nemáme. Všichni nepochybně mají na to se prosadit, což ale musí být podloženo jejich poctivým přístupem a pracovitostí v tréninku. Věříme, že se budeme podílet na jejich sportovním růstu,“ sdělil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
99
Ladislav
Almási
17
Muhammed
Sanneh
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
19
David
Lischka