FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Hráči zaháněli porážku tréninkem

12.07.2018 | Redakce

Za velmi vlídného počasí, které v rakouském Kirchdorfu zavládlo ve čtvrtek, se Baník po středeční prohře s Bielefeldem pustil znovu do dalšího trénování. S výjimkou Milana Baroše, který se zatím připravuje individuálně. Kvůli drobnému zranění trénuje momentálně bez míče.

Středeční oblačnost je pryč, nad Kirchdorfem znovu svítí slunce a rakouskou vesničku znovu obklopila nádherná alpská scenérie. „To se hráčům hned jinak pracuje,“ pochvaloval si trenér Bohumil Páník. Hráče na samém začátku dopoledního tréninku rozdělil do dvou skupin. „Ti, co odehráli podstatnou část zápasu s Bielefeldem, měli kondiční vyběhání a k tomu určitá kompenzační cvičení. Ta druhá skupina měla zátěžový trénink,“ vylíčil trenér Baníku. „Pak jsme se zaměřili na hru s míčem. V tom nácviku šlo především o rychlost hry a rychlost orientace. Nasimulovali jsme si hru v koncových situacích, kde nám ty góly zatím scházejí,“ vylíčil Bohumil Páník, na čem Baník ve čtvrtek pracoval.

Do herní části tréninku, který bedlivě sledoval i šéf klubu Václav Brabec a spolu s ním i výkonný ředitel Michal Bělák, se na chvíli aktivně zapojil i Marek Jankulovski. Koleno drží, a tak se sportovní ředitel Baníku také na okamžik oblékl do sportovního a zapojil se aktivně do procesu. Ukázalo se, že jeho levačka je pro gólmany stále velmi záludnou zbraní. Tréninkové tempo bylo ale hodně vysoké, a tak se po určitém čase Marek Jankulovski znovu chopil svého mobilního telefonu a ujal se své práce, zatímco mužstvo pokračovalo v tréninku.

Samostatně se zatím připravuje Milan Baroš. „Maká velmi poctivě. Má ho v péči náš fyzioterapeut a vybírají cviky, které může dělat, aby se mu zároveň dalo dohromady to jeho lehčí zranění,“ řekl Bohumil Páník, jenž věří, že bude mít Milana Baroše pro sobotní duel s Rostovem k dispozici.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA