st 17.8.2022
Aktuální zprávy

Hostem utkání s Teplicemi Petr Uličný!

Baník pokračuje v nově zavedené tradici a také třetí domácí utkání sezony bude zpestřeno návštěvou zajímavé osobnosti. Publikum sobotního utkání Baníku s Teplicemi se může těšit na rozhovory s trenérskou legendou PETREM ULIČNÝM!

Dnes dvaasedmdesátiletý trenér, jenž má v první lize odkoučováno rekordních 413 zápasů, působil jako hlavní trenér v Baníku v letech 1996-97. Na začátku sezony 1997/98, konkrétně v šestém ligovém kole, popustil po utkání až příliš uzdu svým emocím, a ačkoliv byl Baník pod jeho vedením aktuálně na třetí pozici, musel klub opustit. Vždy se ale o Baníku vyjadřoval s úctou a respektem.

"Bylo to krásné angažmá v krásném klubu. Sám jsem si to tehdy pokazil, udělal jsem něco, co jsem udělat neměl, ale byl jsem zkrátka takový rapl," vzpomínal Petr Uličný, jenž se do Ostravy ještě krátce vrátil, a to v roce 2018, kdy Baník na krátkou dobu vytvořil klubovou sportovní radu a Petr Uličný byl jejím členem. Krátce pak usedl jako člen realizačního týmu i na lavičku Baníku, ale pak své působení v klubu ukončil.

"A s kým že to hrajete? S Teplicemi? Tož tam mám kamarády, ale nedá se nic dělat, budou muset přijmout, že Baník vyhraje," řekl Petr Uličný, když jej Baník na sobotní utkání pozval. "Vyřiďte, že přijedu, a že se na baníkovce moc těším," vzkázal ještě legendární kouč.

9
David
Buchta
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
1
Martin
Hrubý
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
13
Daniel
Smékal