FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Francis Narh přestupuje z Baníku do Levski Sofia

10.01.2016 | Tomáš Svoboda

V rámci probíhajících změn v kádru našeho ligového mužstva došlo v sobotu k finálnímu dojednání transferu ghanského útočníka Francise Narha do bulharského klubu Levski Sofia. Jednadvacetiletý mladík se s Baníkem loučí po necelých dvou letech svého působení, a to s bilancí 46 odehraných ligových zápasů a sedmi vstřelených gólů.

Narh si v baníkovském dresu ligu poprvé zahrál v jarní části sezóny 2013/2014, kdy klubu výrazně pomohl v závěrečných bojích o záchranu. Fanoušci si budou pamatovat především jeho dvě branky, kterými rozhodl na Bazalech zápas 30. kola se Slavií Praha. Od té chvíle si vytvořil stabilní pozici mezi ofenzivními hráči Baníku, za který většinou nastupoval jako hrotový útočník.

Bývalý reprezentant Ghany do 20 let v Ostravě potvrdil potenciál nadějného fotbalisty, avšak klub se po diskusi s novým koučem Vlastimil Petrželou, který chce stavět primárně na domácích hráčích, rozhodl jej uvolnit v případě adekvátní nabídky. Tu v posledních dnech předložil bulharský klub Levski Sofia, a tak tedy došlo k dohodě o Narhově přestupu.

Francisovi děkujeme za jeho výkony v dresu Baníku a přejeme mu jen to nejlepší v dalším fotbalovém i osobním životě.

O dalších novinkách týkajících se aktuálního dění v klubu budeme informovat v průběhu nadcházejícího týdne.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA