čt 6.2.2025
Aktuální zprávy

Food zóna o pauze i pro fans z tribuny B

Změnu v organizaci prostoru v nejbližším okolí stadionu chystá Baník pro nedělní utkání se Sigmou Olomouc. Průchod mezi sektory B a D bude otevřen nejen před zápasem, jak je dosud běžné, ale také o přestávce. Tak, aby fanoušci z tribuny B mohli i mezi poločasy navštívit zápasovou Food zónu. Klub tím reaguje na jeden z podnětů vzešlých z dotazníků, které fanoušci na sociálních sítích Baníku v nedávném období vyplňovali.

Jak je všeobecně známo, nedostatečně promyšlené rozsektorování stadionu v návaznosti na nejbližší okolní prostor a jeho možné členění pohyb fanoušků v tomto prostoru v průběhu utkání výrazně limituje. A v důsledku toho se fanoušci z tribuny B nemohli až dosud během zápasu, tedy ani o pauze, dostavit do Food zóny, jejíž nabídky si mohli užít jen před utkáním samotným.

Aby došlo v této věci ke změně - to byl jeden z nejzásadnějších vzkazů z množiny těch, které fanoušci Baníku prostřednictvím vyplněných dotazníků klubu adresovali. „Narážíme zde na limity dané prostory v nejbližším okolí samotného stadionu. Je například velmi složité a při větším počtu diváků prakticky nemožné zajistit, aby se fanoušci při volnějším pohybu v areálu mimo hlediště vraceli vždy do svých sektorů a nevyhledávali volná místa v lukrativnějších sektorech, do nichž si ale nezakoupili vstupenku,“ uvedl Petr Konderla, provozní a bezpečnostní ředitel Baníku. „A to hovořím pouze o jednom z aspektů. Důvodů, proč je složité a při větším počtu diváků prakticky nemožné umožnit fanouškům v průběhu utkání za stěnami stadionu volný pohyb, je víc,“ zdůraznil Petr Konderla.

Klub přesto chce vyjít fanouškům vstříc a jejich požadavku vyhovět. „Rozhodli jsme se, že pro nejbližší utkání s Olomoucí volný pohyb mezi sektory B a D umožníme i pro čas přestávky. Fanoušci z béčka se tedy i mezi poločasy do Food zóny dostanou. Průchod otevřeme zhruba deset minut před začátkem přestávky a znovu jej uzavřeme opět přibližně deset minut po jejím skončení. Po utkání si akci a možná bezpečnostní rizika znovu vyhodnotíme s tím, že pokud to bude možné, v některém z dalších zápasů hraných na městském stadionu průchod mezi oběma sektory pro čas přestávky znovu otevřeme. Nepředpokládám však, že bychom ke zprůchodnění areálu mezi sektory B a D mohli přistoupit v průběhu utkání, v nichž se počet diváků přiblíží vyprodání kapacity stadionu,“ dodal Petr Konderla.

31
Alexander
Munksgaard
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
37
Matěj
Chaluš
6
Michal
Fukala
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
95
Daniel
Holzer
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
66
Matúš
Rusnák
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
32
Paixao da Silva
Ewerton
33
Erik
Prekop
30
Dominik
Holec
41
Mikuláš
Kubný
12
Tomáš
Rigo