po 19.6.2023
A-tým

Filip Kubala a Filip Blažek zahájí přípravu

Královéhradecký ofenzivní hráč Filip Kubala (na snímku) a slovenský stoper Filip Blažek ze Skalice se v úterý zapojí do přípravy v Baníku. Oba hráči k tomu mají od svých stávajících klubů svolení. Baník s oběma kluby jedná o přestupech hráčů na Bazaly.

O tom, zda se alespoň jeden nebo oba hráči stanou členy ostravského kádru, se rozhodne v nejbližších dnech. Jak třiadvacetiletý útočník, tak také o dva roky starší stoper už ale mají od svých klubů svolení zahájit na Bazalech letní přípravu.

„Jednáme jak s Hradcem Králové, tak také se Skalicí. Oba hráče chceme získat do Baníku na přestup, věřím, že během tohoto nebo příštího týdne dotáhneme jednání do konce,“ řekl Luděk Mikloško, šéf sportovního úseku Baníku s tím, že oba Filipové se v úterý zapojí do prvního společného tréninku Baníku.

Už dříve Baník oznámil, že v jeho řadách s vědomím Slavie započne přípravu také Brazilec Ewerton, v Edenu naopak s posvěcením Baníku může začít trénovat Muhamed Tijani. Také v těchto případech kluby podmínky transferu dojednávají.

24
Jan
Juroška
32
Paixao da Silva
Ewerton
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
11
Eldar
Šehić
15
Patrick
Kpozo
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
37
Matej
Madleňák
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
70
David
Fadairo
30
Jiří
Letáček
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
20
Abdullahi
Tanko