út 31.5.2016
Aktuální zprávy

Filip Kaša v ideálním týmu turnaje v Toulonu

Kvalitní výkony české reprezentační dvacítky na prestižním turnaji Festival International Espoirs ve francouzském Toulonu jdou ruku v ruce i s individuálním oceněním některých členů výběru trenérů Pavla Hoftycha a Pavla Malury. Stoper Baníku Filip Kaša byl na sledovaném setkání předních týmů světa vybrán do ideální jedenáctky turnaje.

Toulonský turnaj, kterým v minulosti prošla řada slavných jmen fotbalového světa, zakončil český výběr v silné konkurenci na čtvrtém místě. Dvaadvacetiletý zadák Baníku si navíc svými výkony vysloužil místo v ideální sestavě a podle direktoriátu „byl pilířem české defenzívy“.

„Filip patří k hráčům, na kterých bychom chtěli Baník stavět. Je místní, je odchovanec, ke klubu má vztah. Proto s ním jednáme o prodloužení smlouvy a máme velký zájem na tom, aby zůstal,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Ideální tým turnaje: Pereira – Confais (Fr./Troyes), Kaša, Chambers (Angl./Arsenal), Henrique (Port./Pacos Ferreira) – Chalobah (Ang./Chelsea), Konaté (Fr./Auxerre), Diaz (Parag./Cerro Porteño), Loftus-Cheek (Ang./Chelsea), Sýkora (Liberec) – Guirassy (Fr./Lille).

Foto: FAČR

17
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman