po 26.3.2018
Aktuální zprávy

Filip Kaloč vstřelil dva góly Dánům

Premiérový gólový zářez udělal na střeleckou pažbu v české reprezentační osmnáctce záložník Filip Kaloč (v horní řadě úplně vlevo). A hned dvojitý! Osmáctiletý odchovanec Baníku dal v páteční přípravě proti Dánsku dva góly a měl lví zásluhu na vítězství svěřenců Jana Suchopárka 3:0.

Mladý záložník, který si na podzim pod trenérem Radimem Kučerou zkusil zatrénovat už i s áčkem, se gólového debutu v reprezentační osmnáctce dočkal už ve čtvrtém zápase. A přímo před očima nového patrona Suchopárkova výběru Jana Kollera, historicky nejlepšího střelce české reprezentace.

„V repre jsem se trefil poprvé, a hned dvakrát. Je to super, mám z toho velkou radost,“ usmíval se baníkovský odchovanec, který oba góly vstřelil po rohových kopech v 13. a 22. minutě. První přesnou hlavičkou, kterou přeloboval gólmana, druhý nádhernou ranou do šibenice po odraženém míči uvnitř vápna. A nebyl daleko od klasického hattricku, další šanci ale nevyužil.

„Dánové byli techničtí, rychlí. Snažili jsme se bránit v bloku, vystupovat. Gól jsme nedostali, myslím, že úkol jsme splnili,“ řekl Filip Kaloč.

Foto: fotbal.cz

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Jan
Laštůvka
0
Gigli
Ndefe
0
David
Buchta
0
Muhammed
Sanneh
0
Filip
Kaloč
0
Jan
Juroška
0
Adam
Jánoš
0
Ondřej
Šašinka
0
Radovan
Murin
0
Ondřej
Kukučka
0
Daniel
Holzer
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jakub
Pokorný
0
Daniel
Tetour
0
Jiří
Fleišman
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Viktor
Budinský
0
Patrizio
Stronati
0
Tomáš
Zajíc
0
Jaroslav
Svozil
0
Jakub
Drozd