FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Filip Kaloč vstřelil dva góly Dánům

26.03.2018 | Redakce

Premiérový gólový zářez udělal na střeleckou pažbu v české reprezentační osmnáctce záložník Filip Kaloč (v horní řadě úplně vlevo). A hned dvojitý! Osmáctiletý odchovanec Baníku dal v páteční přípravě proti Dánsku dva góly a měl lví zásluhu na vítězství svěřenců Jana Suchopárka 3:0.

Mladý záložník, který si na podzim pod trenérem Radimem Kučerou zkusil zatrénovat už i s áčkem, se gólového debutu v reprezentační osmnáctce dočkal už ve čtvrtém zápase. A přímo před očima nového patrona Suchopárkova výběru Jana Kollera, historicky nejlepšího střelce české reprezentace.

„V repre jsem se trefil poprvé, a hned dvakrát. Je to super, mám z toho velkou radost,“ usmíval se baníkovský odchovanec, který oba góly vstřelil po rohových kopech v 13. a 22. minutě. První přesnou hlavičkou, kterou přeloboval gólmana, druhý nádhernou ranou do šibenice po odraženém míči uvnitř vápna. A nebyl daleko od klasického hattricku, další šanci ale nevyužil.

„Dánové byli techničtí, rychlí. Snažili jsme se bránit v bloku, vystupovat. Gól jsme nedostali, myslím, že úkol jsme splnili,“ řekl Filip Kaloč.

Foto: fotbal.cz

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA