út 24.1.2023
A-tým

Filip Kaloč prodloužil smlouvu

Kapitán reprezentační jednadvacítky spojuje i svou další budoucnost s Baníkem. Filip Kaloč dnes na Bazalech podepsal novou smlouvu na tři a půl roku.

Ostravský odchovanec, který už má ve svých dvaadvaceti letech na svém kontě osmdesát ligových startů za Baník a jeden výstavní gól v památném utkání proti Slavii, si dnes s Luďkem Mikloškem plácl na novou dlouholetou spolupráci.

„Jsme rádi, že jsme to dotáhli. Filip patří k hráčům nastupující generace a na svůj věk už má i poměrně dost ligových a reprezentačních zkušeností. Věříme, že dále poroste a vypracuje se v jeden z pilířů Baníku,“ řekl Luděk Mikloško.

Rodák z Ostravy v uplynulém kvalifikačním cyklu dovedl reprezentační jednadvacítku na mistrovství Evropy v Gruzii a Rumunsku, které se uskuteční na přelomu června a července. Ale teď myslí na úspěšný start do jarní části, do níž už nastoupí s dlouhodobým kontraktem v kapse.

„Těší mě, že jsme se dohodli a já můžu pokračovat v Baníku. Jako kluk jsem snil o tom, že budu za Baník hrávat ligu, což se mi splnilo, a teď bych rád s mužstvem dosáhl i na nějaký týmový úspěch. Nikdo si ho tolik nezaslouží jako naši fanoušci,“ řekl Filip Kaloč.

96
Eneo
Bitri
22
Filip
Kaloč
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
33
Eldar
Šehić
8
Srdjan
Plavšić
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
14
Petr
Jaroň
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
9
David
Buchta
18
Robert
Mišković