čt 25.11.2021
A-tým

Filip Kaloč: Tuhle výhru jsme moc potřebovali

Jeho centrovaný míč do šestnáctky byl zásadním příspěvkem akci, která skončila vyrovnávacím gólem na 1:1. A i když asistence nakonec připadla Ladislavu Almásimu, od něhož se míč ke střelci Yirovi Sorovi odrazil, FILIP KALOČ měl na vyrovnání i celkovém výsledku utkání Baníku v Karviná svůj nesporný podíl. Po utkání mluvil nejen o tom, že vítězství po sérii remíz přišlo právě včas.

O UTKÁNÍ

Věděli jsme, že Karviná hraje dobrý fotbal. Hráli 2:2 se Slováckem, 3:3 se Slavií, takže jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Přesto jsme do Karviné jeli s jediným cílem. A tím byly tři body. Chtěli jsme přenést výsledek do druhého poločasu a nedostat gól. To se nám nepovedlo, ze standardky jsme inkasovali, ale myslím, že jsme ukázali charakter. Otočili jsme na 2:1 a teď se od toho, věřím, odrazíme, protože tuhle výhru jsme po těch remízách potřebovali.


O CHARAKTERU UTKÁNÍ

Věděli jsme, že s námi budou běhat, že budou dobře bránit. Viděli jsme to na videu, takže jsme byli připraveni na to, že si to budeme muset odběhat a odbojovat. Postupem času se to ale začalo otevírat a nakonec nám to vyšlo


O HŘE NA DVA HROTY

Když nahoře dva hrotoví hráči jsou, je to samozřejmě cítit. Ale pak zase ten jeden hráč chybí uprostřed. Podruhé za sebou se nám to ale vyplatilo. Teď stejně jako před tím v utkání proti Plzni.


O FORMĚ YIRY SORA

My ho vidíme na tréninku.  Víme, že má nadstandardní rychlost. Trenéři se s ním snaží pracovat, mluvit s ním, ukazovat mu vše podrobně na videu, a myslím, že už se zapracovává a že je to vidět. A to, že má čísla, to je pro nás jen přínos. Doufáme, že to tak půjde i dál.


O MOŽNÉ ÚNAVĚ PO NÁVRATU Z REPREZENTACE

Přiletěli jsme v úterý, já se z toho ve středu vyspal. Trenér se mě ptal, jestli jsem v pohodě. A já mám rád, když hraju dvakrát týdně zápas, než když musím jen trénovat. Tak to mají ale asi všichni. Takže jsem rád, když mám herní vytížení a únavu zatím nepociťuju.

77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
50
Ubong
Ekpai
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
39
Dominik
Janošek
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
4
Martin
Chlumecký
22
Filip
Kaloč
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
7
Šimon
Falta
20
Jakub
Pokorný