st 14.4.2021
A-tým

Filip Kaloč: Chceme navázat na derby

Ačkoliv má Baník proti Bohemians na kontě šest vítězných ligových zápasů v řadě, jen aktuální vzájemná bilance z něj favorita páteční předehrávky ještě nedělá. „O vítězství se ale popereme,“ slíbil Filip Kaloč.

Baník se do Ďolíčku vrací po dvou měsících od neúspěšného utkání (2:3) proti Pardubicím, které vršovický stadion dočasně jako azyl využívají.

„V úterý tam dohrávaly zápas se Slováckem, takže uvidíme, v jakém stavu to hřiště i s ohledem na momentální počasí v pátek bude. I proto se dá čekat, že to může být dost soubojový zápas,“ poznamenal záložník FCB.

Baník v letošním kalendářním roce ještě venku nezvítězil, přestože posledně v Liberci k tomu měl blízko.

„Chyběla tomu jedna využitá šance. Ale v posledních dvou domácích zápasech jsme dali osm gólů, branky střílet umíme a věřím, že když zopakujeme poslední výkony, tak se střelecky prosadíme i proti Bohemce,“ prohlásil Filip Kaloč.

„Klokani“ posledních šest zápasů neprohráli. „Připravujeme se, že to může být boj, že to může bolet. Mají tam dva hroty Necida s Pulkrabem, ale i další nebezpečné hráče, my ale chceme navázat na poslední zápas s Opavou a uspět.“

66
Denis
Granečný
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
7
Ondřej
Chvěja
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
13
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman