st 14.4.2021
A-tým

Filip Kaloč: Chceme navázat na derby

Ačkoliv má Baník proti Bohemians na kontě šest vítězných ligových zápasů v řadě, jen aktuální vzájemná bilance z něj favorita páteční předehrávky ještě nedělá. „O vítězství se ale popereme,“ slíbil Filip Kaloč.

Baník se do Ďolíčku vrací po dvou měsících od neúspěšného utkání (2:3) proti Pardubicím, které vršovický stadion dočasně jako azyl využívají.

„V úterý tam dohrávaly zápas se Slováckem, takže uvidíme, v jakém stavu to hřiště i s ohledem na momentální počasí v pátek bude. I proto se dá čekat, že to může být dost soubojový zápas,“ poznamenal záložník FCB.

Baník v letošním kalendářním roce ještě venku nezvítězil, přestože posledně v Liberci k tomu měl blízko.

„Chyběla tomu jedna využitá šance. Ale v posledních dvou domácích zápasech jsme dali osm gólů, branky střílet umíme a věřím, že když zopakujeme poslední výkony, tak se střelecky prosadíme i proti Bohemce,“ prohlásil Filip Kaloč.

„Klokani“ posledních šest zápasů neprohráli. „Připravujeme se, že to může být boj, že to může bolet. Mají tam dva hroty Necida s Pulkrabem, ale i další nebezpečné hráče, my ale chceme navázat na poslední zápas s Opavou a uspět.“

26
Muhamed
Tijani
33
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
4
Martin
Chlumecký
23
Jaroslav
Svozil
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
16
Jan
Laštůvka
13
Daniel
Smékal
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
3
Muhammed
Sanneh