st 14.4.2021
A-tým

Filip Kaloč: Chceme navázat na derby

Ačkoliv má Baník proti Bohemians na kontě šest vítězných ligových zápasů v řadě, jen aktuální vzájemná bilance z něj favorita páteční předehrávky ještě nedělá. „O vítězství se ale popereme,“ slíbil Filip Kaloč.

Baník se do Ďolíčku vrací po dvou měsících od neúspěšného utkání (2:3) proti Pardubicím, které vršovický stadion dočasně jako azyl využívají.

„V úterý tam dohrávaly zápas se Slováckem, takže uvidíme, v jakém stavu to hřiště i s ohledem na momentální počasí v pátek bude. I proto se dá čekat, že to může být dost soubojový zápas,“ poznamenal záložník FCB.

Baník v letošním kalendářním roce ještě venku nezvítězil, přestože posledně v Liberci k tomu měl blízko.

„Chyběla tomu jedna využitá šance. Ale v posledních dvou domácích zápasech jsme dali osm gólů, branky střílet umíme a věřím, že když zopakujeme poslední výkony, tak se střelecky prosadíme i proti Bohemce,“ prohlásil Filip Kaloč.

„Klokani“ posledních šest zápasů neprohráli. „Připravujeme se, že to může být boj, že to může bolet. Mají tam dva hroty Necida s Pulkrabem, ale i další nebezpečné hráče, my ale chceme navázat na poslední zápas s Opavou a uspět.“

77
Gigli
Ndefe
7
Martin
Fillo
8
Jakub
Drozd
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
17
Muhammed
Sanneh
31
Ondřej
Šašinka
13
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
14
Pepe
Mena
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
1
Radovan
Murin
91
Dyjan Carlos
De Azevedo