FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Fanoušek je zdráv, Baník děkuje zachráncům

22.03.2019 | Redakce

Drama se šťastným koncem! Dlouholetý aktivní fanoušek Baníku, který zkolaboval přímo v hledišti v závěru sobotního utkání s Mladou Boleslaví na Městském stadionu, je zdráv a po čtyřdenním pozorování a pobytu v nemocnici byl v pořádku propuštěn domů.

Snadno rozpoznatelná postava z řad ostravských ultras, která Baník podporuje dlouhé roky a už před mistrovskou sezonou 2003/2004 se v kotli starala o organizaci supportu, je mezi fanoušky dobře známá pod přezdívkou „Hrnek“.

„Podstoupil jsem několik důkladných vyšetření i určitý zákrok a všechno dobře dopadlo. Pan primář mě domů propustil s tím, že jsem úplně zdravý, ale ať se při fandění raději trochu šetřím. Vypadá to, že to byla nějaká momentální celková indispozice organismu, možná ve spojení se stresem. Pamatuju si, že byla 89. minuta a pak už jen to, jak mě vezou do sanitky. Strašně rád bych poděkoval všem, kteří mi pomohli zpátky do života. Hlavně další dlouholeté fanynce Míši, která mi poskytla úplně první pomoc. Ale samozřejmě děkuji úplně všem dalším záchranářům a lékařům, kteří mi pomohli a starali se o mě, ať bezprostředně potom, nebo i v dalších hodinách a dnech.“

Dlouholetou podporu z tribuny přišli v úterý do nemocnice za Baník oplatit „Hrnkovi“ zástupci hráčů Jan Laštůvka, Patrizio Stronati a kustod Michal Chudík. „Člověk si hned na hřišti uvědomil, že fotbal je jen sport a ty důležitější věci se odehrávají mimo hřiště. Jsme rádi, že to tak dopadlo. Já osobně si Hrnka pamatuji právě z mistrovské sezony a vím, že pro něj Baník znamená opravdu mnoho,“ řekl Jan Laštůvka.

Baník se tímto připojuje s poděkováním své dlouholeté fanynce Michaele Kontrikové, která duchapřítomně poskytla první pomoc, i členům zdravotnických složek a klubovému lékaři Martinu Havlíkovi, kteří následně s oživováním pomáhali.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA