pá 9.2.2024
A-tým

Ewerton zůstává v Baníku!

Ewerton pokračuje v Baníku! Sedmadvacetiletý Brazilec odehraje i jarní část sezony definitivně v ostravských barvách. Kluby se dohodly na hostování s opcí.

Pouhý den před startem ligového jara se uzavírá zimní sága s názvem Ewerton. A končí tak, že kreativní Brazilec zůstane na Bazalech!

Rodák z Jižní Ameriky, spolu s Abdullahi Tankem nejproduktivnější hráč podzimního Baníku, nejprve na konci kalendářního roku 2023 balil věci a na vyžádání se vrátil do Slavie, ale během ledna, ani úvodu února se jeho případný transfer do zahraničí nerealizoval.

Tím se i zvyšovala šance, že by rovněž jaro mohl odehrát v Ostravě. „Celou dobu jsme avizovali, že o něj máme zájem. Rozhodující jednání proběhlo ve čtvrtek v Praze a jeho výsledkem je, že Ewe zůstává na hostování v Baníku i pro jarní polovinu sezony. Pro nás bylo velmi důležité, že i Ewe v Baníku měl zájem pokračovat a věříme, že znovu bude tím rozdílovým hráčem jako na podzim,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Vzhledem k rychlému vývoji se Ewerton k týmu připojí už rovnou v pátek v Českých Budějovicích, kam mužstvo po dopoledním tréninku odjíždí. „Já jsem s ním byl celou dobu v pravidelném kontaktu. Víme, jaký to je profík, navíc trénoval se Slavií. Takže nemám pochybnosti, že je na sezonu výborně připraven a těšíme se na pokračování spolupráce,“ řekl trenér Pavel Hapal.

7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
15
Patrick
Kpozo
9
David
Buchta
0
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
35
Jakub
Markovič
26
Filip
Blažek
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
30
Jiří
Letáček
12
Tomáš
Rigo