po 5.6.2017
A-tým

Epicentra přípravy: Šilheřovice, Kroměříž, Bazaly

Jen na tři týdny si dají baníkovci pohov od fotbalových povinností. Zahájení letní přípravy je naplánováno na pondělí 19. června a její stěžejní část se tentokrát bude odbývat na hřištích v Šilheřovicích, Kroměříži a na Bazalech.

O nedostatku kvalitních travnatých ploch ve městě už byla popsána kvanta papíru i megabytů. Jelikož přetížená hřiště na Bazalech procházejí nezbytnou letní revitalizací, Baník bude na úvod přípravy dojíždět do nedalekých Šilheřovic.

„Celou první etapu letní přípravy absolvujeme v Šilheřovicích. To znamená úvodních deset dnů. Trávník na Bazalech potřebuje nějakou dobu na nutnou revitalizaci,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Jediné letní mimoostravské soustředění absolvuje Baník už tradičně v Kroměříži v Hotelu Octárna, kde má prověřené pohodlí a komfort ke kvalitní přípravě. Tam vyrazí na devět dnů ve čtvrtek 29. června.

„Vyhovuje nám to tam, máme tam ideální podmínky k přípravě i regeneraci. V blízké dostupnosti jsou i dobří soupeři pro přípravu. Měli bychom se tam utkat se Slováckem, Trnavou a Znojmem,“ uvedl Dušan Vrťo.

Od pondělka 10. července už tým zakotví na Bazalech a závěrečné tři týdny přípravy už stráví v domácím prostředí.

44
Yevhenii
Skyba
42
Jiří
Míček
24
Martin
Hrubý
19
Filip
Šancl
81
Matúš
Kmeť
15
Václav
Jurečka
2
Marek
Havran
34
Abdullahi Ibrahim
Bewene
83
Roan
Nogha
6
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
25
Dennis
Owusu
99
Vlasiy
Sinyavskiy
23
Martin
Jedlička
22
Vít
Škrkoň
5
Jiří
Boula
7
Dantaye
Gilbert
1
Viktor
Budinský
28
Filip
Kubala
18
David
Planka
37
Matěj
Chaluš
16
Maksym
Dyachuk
17
Michal
Frydrych
11
David
Látal
95
Daniel
Holzer
8
Aboubacar
Traore
55
Artur
Musák
21
Michal
Kohút
12
Abdallah
Gning