po 23.1.2023
A-tým

Eneo Bitri přestupuje do Baníku

Do Baníku přichází albánský stoper Eneo Bitri. Šestadvacetiletý obránce, který si během podzimu připsal tři starty za reprezentační áčko, přestupuje na Bazaly z klubu FK Partizani.

Nová posila do Ostravy dorazila v pondělí: absolvovala zátěžový test a zdravotní prohlídku a vpodvečer podepsala smlouvu na rok a půl s opcí.

„Stopera jsme měli v hledáčku nějaký čas. A z hráčů, které jsme měli vytypovány, pro něj převážilo, že umí rozehrát, na svou výšku je poměrně pohyblivý a je výborný ve vzdušných soubojích. Ať v defenzivních nebo ofenzivních, dokáže dát gól,“ konstatoval šéf sportovního úseku Luděk Mikloško.

Eneo Bitri vloni vstřelil v barvách Partizani čtyři branky, před tím na hostování v kazašské Astaně přidal další dvě v předkole Evropské ligy proti Arisu Soluň a finskému KuPS. 

Baník po albánském bekovi sáhl také proto, že Jaroslav Svozil po zranění zatím stále nemůže hrát úplně na sto procent a podstupovat souboje, a tudíž měl na prahu jarní části jen tři střední obránce. Po zranění je i mladík Patrik Měkota a Zdeněk Říha bude zatím pravidelně nastupovat za béčko.

„Je mu šestadvacet, je to hráč v ideálním fotbalovém věku. Má už i nějaké zkušenosti s těžkými zápasy včetně pohárů a dokáže hrát i před plnými stadiony, má tedy předpoklady, aby zvládl přechod do Baníku,“ řekl Luděk Mikloško.

3
Muhammed
Sanneh
30
Jiří
Letáček
96
Eneo
Bitri
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
1
Martin
Hrubý
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Daniel
Smékal
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
25
Jiří
Fleišman
8
Srdjan
Plavšić
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković