čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
13
Roman
Potočný
21
Jiří
Klíma