čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
39
Dominik
Janošek
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
7
Šimon
Falta
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
50
Ubong
Ekpai
14
Petr
Jaroň
29
Ladislav
Takács
4
Martin
Chlumecký
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour