čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

8
Jakub
Drozd
25
Jiří
Fleišman
17
Muhammed
Sanneh
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
1
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
13
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
18
Tomáš
Zajíc
24
Jan
Juroška
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe