čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
26
Filip
Blažek
77
Gigli
Ndefe
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
13
Samuel
Grygar
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
32
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula
70
David
Fadairo
35
Jakub
Markovič
37
Matej
Madleňák
10
Matěj
Šín
4
Robert
Mišković