čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
8
Srdjan
Plavšić
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
30
Jiří
Letáček
18
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
96
Eneo
Bitri
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
13
Daniel
Smékal
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň