čt 26.7.2018
A-tým

Dyjan Carlos de Azevedo míří do Paris FC

Do francouzského klubu Paris FC odchází záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč Baníku míří do druholigového pařížského klubu na roční hostování s opcí

Dyjan Carlos de Azevedo se o své budoucnosti rozhodoval už několik dní. „Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava. „První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování,“ dodal Michal Bělák.

Sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski připouští, že se jedná o odchod, s nímž Baník na začátku sezony nepočítal. „Jenomže se ukázalo, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří,“ řekl Marek Jankulovski.

19
David
Lischka
33
Eldar
Šehić
13
Daniel
Smékal
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
17
Michal
Frydrych
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
3
Muhammed
Sanneh
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
8
Srdjan
Plavšić
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
0
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
21
Jiří
Klíma
28
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu