FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dušan Vrťo: Sháníme ještě tři hráče

14.06.2016 | Redakce

Práce na rekonstrukci kádru jsou v plném proudu. Baník zatím tým pro druhou ligu doplnil o slovenský trojlístek Martin Dobrotka, Marek Hlinka, Lukáš Lupták, ale tím to neskončí. „Určitě ještě tři hráče máme v hledáčku,“ prozradil sportovní ředitel klubu DUŠAN VRŤO.

Jak jste nyní daleko s formováním kádru pro novou sezonu?

Momentálně jsme přivedli tři hráče na posty, které nás hodně tlačily. Ať je to stoper, defenzivní záložník, anebo pravý kraj. Ale hotovo samozřejmě nemáme. Pracujeme na doplnění mužstva na dalších postech.

O které posty se jedná?

Chtěli bychom kádr doplnit ještě o brankáře, ofenzivního středního záložníka a útočníka. Jsme ve stálém kontaktu s trenérem Vlastimilem Petrželou, se kterým denodenně konzultujeme situaci a různá jména. Naše vyjednávací pozice, míněno Baníku, je ale trochu ztížená sestupem do druhé ligy. Baník má sice stále nějaký zvuk, ale do druhé ligy se všichni hráči nehrnou a dost z nich chce zůstat v nejvyšší soutěži. Některá jednání jsou kvůli tomu opravdu komplikovaná. Přesto věříme, že se nám tým povede poskládat.

Byli mezi oslovenými hráči i někteří bývalí baníkovci?

Samozřejmě. To, že jednáme s Tomášem Mičolou, je známo. Můžu prozradit, že jsme měli zájem o Adama Varadiho, který ale se svým současným polským mužstvem GKS Tychy postoupil do vyšší soutěže, a tím pádem mu byla uplatněna opce ve smlouvě. Těch oslovených hráčů bylo víc. Víc konkrétní být v tomto okamžiku nemůžu.

Jak pokročila jednání s Danielem Holzerem a Filipem Kašou o nových smlouvách?

Průběžně s nimi i jejich manažery jednáme a momentálně jsme domluveni tak, že pokud nepřijde nějaká opravdu lukrativní nabídka pro hráče i klub, tak by měli prodloužit smlouvu. Oba jako členové mládežnických reprezentací mají sice ambici hrát první ligu, ale na druhou stranu jsou i připraveni pomoct Baníku. Takže uvidíme v dalších dnech a týdnech.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA