FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dostaneme gól a přestaneme hrát, hledal Holzer příčiny porážky

19.03.2016 | Tomáš Svoboda

Měl solidně našlápnuto k tomu stát se strůjcem pro Baník úspěšného zápasu. Nakonec však musel kapitán Daniel Holzer hledat po sobotním zápase s Teplicemi (1:2) slova převážně kritická. Baníkovci totiž znovu nevyužili výhodu relativně brzy vstřeleného gólu, jehož autorem byl právě dvacetiletý lídr mladého mužstva, a soupeři naopak dovolili dvakrát téměř „bezkontaktně“ skórovat po standardní situaci.

„Zase jsme vedli, do prvního gólu Teplic to bylo ještě jakž takž, ale pak jsme byli tragičtí a druhý poločas už to byla holomajzna,“ dal se do upřímného popisování průběhu hry Holzer, který baníkovce poslal ve 14. minutě do vedení, když zužitkoval výbornou práci Karola Mondeka na pravé straně hřiště a následně se po jeho přihrávce trefil za záda vyběhnuvšího brankáře Teplic Chudého. Překonat jej přitom mohl už v úvodu střetnutí, ale po sólovém úniku zakončoval pouze do jeho nohou.

Přestože Baník opět začal ve slušném tempu, které je pro něj v jarních zápasech typické, další větší gólové příležitosti si nevypracoval. Až v samém závěru měl tutovku záložník Robert Hrubý, ale branku přestřelil. „Už v prvním poločase jsme nehráli tak aktivně, jak jsme si řekli. Nevím, čím to bylo, a nechci se na nic vymlouvat. Nebylo to z naší strany takové jako minule v Jablonci. Sice jsme vedli, ale po inkasovaném gólu jsme zase byli jako opaření. Vždycky dostaneme gól a přestaneme hrát,“ mrzelo kapitána baníkovců.

Na jeho vedoucí trefu reagoval celek Teplic nejprve vyrovnáním ve 31. minutě po hlavičce Filla a ve druhé půli rozhodujícím gólem zkušeného Vachouška. Oba góly padly po centrech od rohového praporku. „Všechny rohy kopali na přední tyč, kde to prodlužovali. My jsme na ně nedokázali zareagovat. Při standardkách každý musí za svého hráče zodpovídat. Když si to nesplní, bohužel dostaneme góly,“ dodal Holzer, kterého nejvíce štvalo, že Baník podruhé za sebou prohrál před domácími fanoušky, kterých přišlo na ostravský Městský stadion fandit čtyři a půl tisíce.

Příčin každé porážky se vždy najde celá řada. Kdo viděl minulý zápas v Jablonci, jistě zaznamenal, že tentokrát proti Teplicím to ze strany „nového Baníku“ nebyla taková „jízda“ od první do poslední minuty. Dokud však bylo nasazeno patřičně vysoké tempo, soupeř měl problémy a často míče pouze odkopával mimo hřiště. „Každý zápas začneme v takovém tempu a potom odcházíme, ono to ani nejde vydržet celý zápas. Snažíme se to vydržet co nejdéle, ale přijde mi, že gól, který dostaneme, nás vždycky opaří,“ uzavřel kapitán, kterého společně s Lukášem Vraštilem v nacházející reprezentační přestávce čekají kvalifikační duely za národní tým do 21 let proti Lotyšsku a na Maltě.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA