čt 28.7.2016
A-tým

Dominik Smékal míří z Milána zpět do Baníku

Další hráč, kolem kterého by mohl vyrůst nový Baník. Vedení klubu se s Interem Milán dohodlo na příchodu osmnáctiletého záložníka Dominika Smékala. Pro hráče je na Bazalech přichystána dlouhodobá smlouva.

Rodák z Hranic nad Moravě prošel v Baníku takřka všemi žákovskými kategoriemi a v šestnácti letech se po půlročním angažmá v Olomouci upsal slavnému Interu Milán. Teď se velký talent znovu vrací na Slezskou.
„Dolaďují se ještě nějaké detaily a podrobnosti s agenturou Sport Invest, která hráče zastupuje, ale vše zásadní je smluveno. Věříme, že Dominik bude hrát znovu za Baník. Podepíšeme s ním dlouhodobý kontrakt,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.
Člen české reprezentace do 18 let už se v Ostravě pod trenérem Pavlem Malurou zapojil do přípravy s baníkovskou devatenáctkou, s níž zatím bude dohánět tréninkový výpadek. „Vzhledem k tomu, že v Itálii se začíná s přípravou později než u nás, během léta s týmem netrénoval. Ze začátku se bude dostávat do tempa s naší devatenáctkou a budeme si postupně ho připravovat pro přesun do áčka, pro které s ním už v této sezoně počítáme. Jak rychle a do jaké míry se prosadí, teď už záleží především na něm,“ řekl Dušan Vrťo.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Filip
Kaloč
0
Jakub
Pokorný
0
Ondřej
Kukučka
0
Jaroslav
Svozil
0
Tomáš
Zajíc
0
Jan
Juroška
0
Viktor
Budinský
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jiří
Fleišman
0
Daniel
Holzer
0
Ondřej
Šašinka
0
Muhammed
Sanneh
0
David
Buchta
0
Jan
Laštůvka
0
Radovan
Murin
0
Patrizio
Stronati
0
Daniel
Tetour
0
Gigli
Ndefe
0
Jakub
Drozd
0
Adam
Jánoš