FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dominik Smékal míří z Milána zpět do Baníku

28.07.2016 | Redakce

Další hráč, kolem kterého by mohl vyrůst nový Baník. Vedení klubu se s Interem Milán dohodlo na příchodu osmnáctiletého záložníka Dominika Smékala. Pro hráče je na Bazalech přichystána dlouhodobá smlouva.

Rodák z Hranic nad Moravě prošel v Baníku takřka všemi žákovskými kategoriemi a v šestnácti letech se po půlročním angažmá v Olomouci upsal slavnému Interu Milán. Teď se velký talent znovu vrací na Slezskou.
„Dolaďují se ještě nějaké detaily a podrobnosti s agenturou Sport Invest, která hráče zastupuje, ale vše zásadní je smluveno. Věříme, že Dominik bude hrát znovu za Baník. Podepíšeme s ním dlouhodobý kontrakt,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.
Člen české reprezentace do 18 let už se v Ostravě pod trenérem Pavlem Malurou zapojil do přípravy s baníkovskou devatenáctkou, s níž zatím bude dohánět tréninkový výpadek. „Vzhledem k tomu, že v Itálii se začíná s přípravou později než u nás, během léta s týmem netrénoval. Ze začátku se bude dostávat do tempa s naší devatenáctkou a budeme si postupně ho připravovat pro přesun do áčka, pro které s ním už v této sezoně počítáme. Jak rychle a do jaké míry se prosadí, teď už záleží především na něm,“ řekl Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA