čt 28.7.2016
A-tým

Dominik Smékal míří z Milána zpět do Baníku

Další hráč, kolem kterého by mohl vyrůst nový Baník. Vedení klubu se s Interem Milán dohodlo na příchodu osmnáctiletého záložníka Dominika Smékala. Pro hráče je na Bazalech přichystána dlouhodobá smlouva.

Rodák z Hranic nad Moravě prošel v Baníku takřka všemi žákovskými kategoriemi a v šestnácti letech se po půlročním angažmá v Olomouci upsal slavnému Interu Milán. Teď se velký talent znovu vrací na Slezskou.
„Dolaďují se ještě nějaké detaily a podrobnosti s agenturou Sport Invest, která hráče zastupuje, ale vše zásadní je smluveno. Věříme, že Dominik bude hrát znovu za Baník. Podepíšeme s ním dlouhodobý kontrakt,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.
Člen české reprezentace do 18 let už se v Ostravě pod trenérem Pavlem Malurou zapojil do přípravy s baníkovskou devatenáctkou, s níž zatím bude dohánět tréninkový výpadek. „Vzhledem k tomu, že v Itálii se začíná s přípravou později než u nás, během léta s týmem netrénoval. Ze začátku se bude dostávat do tempa s naší devatenáctkou a budeme si postupně ho připravovat pro přesun do áčka, pro které s ním už v této sezoně počítáme. Jak rychle a do jaké míry se prosadí, teď už záleží především na něm,“ řekl Dušan Vrťo.

16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
7
Martin
Fillo
31
Ondřej
Šašinka
11
Nemanja
Kuzmanovič
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour