FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dominik Hasala si zatrénoval s áčkem

27.08.2019 | Redakce

V sestavě baníkovského béčka je nejmladší, přesto patří ke stabilním členům základní jedenáctky. O kom je řeč? O Dominiku Hasalovi, jednom z největších talentů dorůstající generace Baníku. V uplynulém týdnu dostal tento osmnáctiletý stoper šanci zatrénovat si s A-týmem. Velký zážitek i zkušenost!

I přes svůj mladičký věk zapadl do tréninkového procesu A-týmu bez problému. „Byl jsem zatím na třech trénincích áčka. Jako nováček jsem se tam zatím spíše jen rozkoukával a pozoroval, jak to tam chodí. Ale hlavně jsem pracoval s týmem. Takové tréninky mě posouvají hodně dopředu. Jsem vděčný za šanci, kterou jsem dostal. Je to pro mě skvělá zkušenost,“ rozpovídal se o svém zážitku Dominik Hasala, který s fotbalem začínal v Hlučíně. Od svých jedenácti let však prošel všemi věkovými kategoriemi Baníku.

Možnost zatrénovat si s prvním týmem vnímá jako obrovskou motivaci do budoucna. „Mým hlavním cílem je dostat se do áčka. Proto jsem rád za možnost zapojit se do jejich tréninků. Mám tak šanci porovnat se s ligovými obránci. Díky tomu vím, na čem musím zapracovat, abych se do prvního týmu dokázal probojovat,“ poznamenal Dominik Hasala.

Nyní nastupuje pravidelně v MSFL za baníkovskou seniorskou rezervu. Ve svých osmnácti letech tak má jedinečnou šanci nakouknout do mužského fotbalu. „Osobně jsem rád za to, že béčko letos hraje MSFL. Zápasy proti mužům nám mladším pomůžou určitě mnohem více, než zápasy v juniorské lize, jak tomu bylo doposud. Přechod z juniorského do dospělého fotbalu není lehký. Proto si myslím, že jsme udělali správný krok,“ dumal mladík Dominik Hasala, jenž v této sezóně odehrál všechna čtyři kompletní utkání MSFL. Je tak jedním ze tří hráčů B-týmu, kteří ještě v letošním ročníku nevynechali jedinou minutu na hřišti.

I přes velmi slibnou přípravu a dobré výkony v ligových zápasech, béčko Baníků stále čeká na první vítězství v letošní MSFL. Na svém kontě má zatím tři remízy a jednu porážku. „V lize doplácíme hlavně na produktivitu. Máme problém proměnit šance, do kterých se dostáváme. To nás pak stojí body. Navíc dostáváme zbytečné góly ze standardních situací. Pokud si to dokážeme lépe pohlídat, věřím, že začneme vyhrávat,“ zhodnotil dosavadní výkony ostravského béčka Dominik Hasala.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA