st 7.6.2017
A-tým

Do přípravy půjde i šest navrátilců

Po půlročním odloučení se bude na Bazalech v pondělí 19. června hlásit na startu letní přípravy i šest starých známých. K týmu se znovu připojí kapitán reprezentační devatenáctky Ondřej Šašinka, jeho starší bratr Jakub, Jan Matěj, Martin Honiš, Marek Szotkowski a Jakub Malý, kteří jarní část sezony odehráli na hostování v jiných klubech.

Baník mladé odchovance v zimě poslal načerpat větší zkušenosti v dospělém fotbalu a všem se na hostování dostalo výrazně větší zápasové praxe, kterou nyní mohou zúročit v mateřském klubu. Ondřej Šašinka pravidelně nastupoval v útoku prvoligové slovenské Senice, jeho bratr Jakub dal několik gólů za druholigový Poprad, trojice Jan Matěj – Martin Honiš – Marek Szotkowski hrála důležitou roli v úspěšné jarní záchraně Vítkovic a i Jakub Malý (na snímku) se v Petřkovicích rozehrál k dobrým výkonům.

„Všem klukům hostování v jarní části sezony prospělo a myslím si, že splnilo přesně to, co jsme si od toho slibovali - posunulo je to výkonnostně dále. Pravidelně hrávali a sbírali zkušenosti v mužském fotbale na úrovni druhé ligy, v případě Ondry Šašinky dokonce nejvyšší slovenské soutěže. Věřím, že si svými výkony řeknou o místo v kádru áčka, ale musí se o to samozřejmě porvat,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Vedle šesti navrátilců sportovní úsek počítá pro přípravu i se zařazením Dominika Smékala a Tomáše Freita z baníkovské devatenáctky. „Jednáme samozřejmě i o dalším posílení kádru. Rozpracována je řada věcí a jmen, ale z pochopitelných důvodů zatím nemůžeme být konkrétní,“ upozornil Dušan Vrťo.

0
David
Lischka
0
Jaroslav
Svozil
0
Jan
Juroška
0
Filip
Kaloč
0
Jan
Laštůvka
0
Gigli
Ndefe
0
Jiří
Klíma
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Petr
Jaroň
0
Martin
Chlumecký
0
Muhammed
Sanneh
0
Jiří
Fleišman
0
Ladislav
Almási
0
Ladislav
Takács
0
Daniel
Tetour
0
Lukáš
Budínský
0
David
Buchta
0
Jiří
Boula
0
Jakub
Pokorný