čt 13.8.2020
A-tým

Do Baníku přestoupil Daniel Tetour

Kádr Baníku je znovu o jedno jméno širší. Přibyl do něj totiž Daniel Tetour, hráč, který do Ostravy přestoupil z pražské Dukly. Šestadvacetiletý záložník v Baníku podepsal smlouvy na dva roky s opcí.

"Jsme rádi, že se nám podařilo jednání s Duklou i hráčem samotným dovést do úspěšného konce a že Daniel už nejenže je našim hráčem, ale už se s týmem připravuje v Rakousku," uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. 

Daniel Tetour už skutečně absolvoval první trénink a trenér Luboš Kozel věří, že se s týmem sžije co nejdříve. "Přišel hráč, který zvýšil konkurenci ve středu hřiště. O takového hráče jsme usilovali vlastně po celou dobu," řekl Luboš Kozel. 

Daniela Tetoura velmi dobře zná. Byl to právě Luboš Kozel, kdo jej před lety v pražské Dukle vytáhl z dorostu mezi muže. Takže také dobře ví, co od nového hráče čekat. "Jeho silnou stránkou je klid na míči, neustálá nabídka, protože je to fotbalista, který chce pořád hrát. Má velmi dobrý první dotek a těžko se mu odebírají míče," řekl Luboš Kozel.

A také Daniel Tetour věří, že do představ trenéra o tom, jak by měl Baník hrát, zapadne. "Vím, že trenér Kozel chce hrát kombinační hru. To mi vyhovuje, proto mě nejspíš Luboš Kozel do mužstva chtěl," řekl Daniel Tetour, který je rád, že svou kariéru pro příští období spojil s Baníkem. "Je to velký pojem. Baník je tým, který se dnes rozhodně může srovnávat se Slavií, Spartou nebo Plzní," dodal nováček v řadách Baníku. 

6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
18
Robert
Mišković
3
Muhammed
Sanneh
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč
8
Srdjan
Plavšić
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
14
Petr
Jaroň
1
Martin
Hrubý
13
Daniel
Smékal
26
Muhamed
Tijani
30
Jiří
Letáček
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
96
Eneo
Bitri