čt 13.8.2020
A-tým

Do Baníku přestoupil Daniel Tetour

Kádr Baníku je znovu o jedno jméno širší. Přibyl do něj totiž Daniel Tetour, hráč, který do Ostravy přestoupil z pražské Dukly. Šestadvacetiletý záložník v Baníku podepsal smlouvy na dva roky s opcí.

"Jsme rádi, že se nám podařilo jednání s Duklou i hráčem samotným dovést do úspěšného konce a že Daniel už nejenže je našim hráčem, ale už se s týmem připravuje v Rakousku," uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. 

Daniel Tetour už skutečně absolvoval první trénink a trenér Luboš Kozel věří, že se s týmem sžije co nejdříve. "Přišel hráč, který zvýšil konkurenci ve středu hřiště. O takového hráče jsme usilovali vlastně po celou dobu," řekl Luboš Kozel. 

Daniela Tetoura velmi dobře zná. Byl to právě Luboš Kozel, kdo jej před lety v pražské Dukle vytáhl z dorostu mezi muže. Takže také dobře ví, co od nového hráče čekat. "Jeho silnou stránkou je klid na míči, neustálá nabídka, protože je to fotbalista, který chce pořád hrát. Má velmi dobrý první dotek a těžko se mu odebírají míče," řekl Luboš Kozel.

A také Daniel Tetour věří, že do představ trenéra o tom, jak by měl Baník hrát, zapadne. "Vím, že trenér Kozel chce hrát kombinační hru. To mi vyhovuje, proto mě nejspíš Luboš Kozel do mužstva chtěl," řekl Daniel Tetour, který je rád, že svou kariéru pro příští období spojil s Baníkem. "Je to velký pojem. Baník je tým, který se dnes rozhodně může srovnávat se Slavií, Spartou nebo Plzní," dodal nováček v řadách Baníku. 

7
Ondřej
Chvěja
24
Jan
Juroška
66
Denis
Granečný
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
4
Yira
Sor
13
Roman
Potočný
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
17
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović