FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Do Baníku přestoupil Adam Jánoš

23.07.2018 | Redakce

Baník přivítal další letní posilu. Novým členem kádru trenéra Bohumila Páníka se stal Adam Jánoš, šestadvacetiletý záložník, jenž do klubu přestoupil z Mladé Boleslavi. V novém působišti podepsal víceletý kontrakt a pokud se stihnout doladit i administrativní záležitosti, mohl by být ještě v pondělí večer k dispozici trenéru Bohumilu Páníkovi.

Baník tímto způsobem výrazně zkvalitnil střed záložní řady, odkud mu po skončení sezony vypadl Marek Hlinka. „Nejen proto jsem velice rád, že se nám tento přestup podařilo dotáhnout do konce. Všichni jsme pro úspěch tohoto transferu udělali maximum,“ uvedl Marek Jankulovski, sportovní ředitel FC Baník Ostrava. 

„Získali jsme pořád ještě mladého a perspektivního a přitom zkušeného hráče, který už má leccos odehráno. V Mladé Boleslavi plnil dokonce roli kapitána. Získání takového hráče pro post ve středu zálohy pro nás bylo prioritou,“ řekl Marek Jankulovski.

Šestadvacetiletý záložník, jenž je synem někdejšího gólmana Zdeňka Jánoše, dnes již bohužel zesnulého, v lize debutoval v roce 2013 v dresu Sparty. Později odešel do Jihlavy, načež zamířil do Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži si připsal 111 startů, vstřelil pět gólů. 

„Jsem rád, že jsem do Baníku mohl přestoupit. Rozhodoval jsem se mezi několika možnostmi, Baník se ukázal jako nejlepší možná volba,“ řekl Adam Jánoš. „Baník má velice dobrý kádr, který může mít zajímavé cíle. Udělám všechno pro to, abych je pomohl naplnit,“ dodal Adam Jánoš, jenž bude v Baníku oblékat dres s číslem 5. 

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA