FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Disciplinární komise potrestala Baník

22.08.2019 | Redakce

Pokutu v celkové výši 180 tisíc korun musí podle rozhodnutí disciplinární komise uhradit Baník za nesportovní chování fanoušků v utkání proti SFC Opava a Spartě Praha a také za porušení povinnosti pořádajícího klubu v utkání proti Bohemians 1905. Kvůli chování fanoušků v Opavě a na Spartě bude Baník navíc nucen odehrát dva zápasy bez svých fanoušků v sektoru vymezeném pro příznivce hostů. Baník se proti rozhodnutí komise odvolávat nebude.

Bez přítomnosti svých fans v sektoru pro fanoušky hostů bude muset Baník dle verdiktu komise odehrát příští soutěžní zápas a pak také příští utkání na Spartě.

„Odvolávat se proti tomuto rozhodnutí nebudeme. Příčí se mi jakékoliv násilí, tedy i to na fotbalových stadionech. To říkám zcela kategoricky. Jakékoliv podobné násilné incidenty jsou zcela neakceptovatelné. A my se vůči nim musíme jasně vymezit,“ prohlásil Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava. „Stejně tak mi ale vadí provokace ze strany ochranky směrem k fanouškům. A z videí a další dokumentace, kterou jsem mel možnost po utkání na Spartě vidět, je zjevné, že právě k tomu na Letné směrem k našim fanouškům docházelo. Myslím si, že ochranka je na stadionu kvůli zajištění bezpečnosti. A ne aby svým chováním fanoušky provokovala a riziko jakéhokoliv incidentu tím naopak zvyšovala,“ uvedl ještě Václav Brabec. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA