st 20.1.2016
Aktuální zprávy

Derrick Mensah přestoupil z Baníku do norského klubu FK Haugesund

K finálnímu rozhodnutí došlo v posledních dnech v případě dalšího působení středního záložníka Baníku Derricka Mensaha. Můžeme potvrdit, že dvacetiletý ghanský fotbalista přestoupil do norského klubu FK Haugesund, kde již absolvoval testy a podepsal tříletý kontrakt.

Mensah přišel do Baníku společně s krajanem Francisem Narhem před dvěma lety během zimní přípravy. V lize si však během jarní části sezóny 2013/2014 zahrál pouze ve dvou zápasech. Výrazněji se prosadil v následujících sezóně, kdy nastoupil do osmnácti utkání. Bohužel, především vinou zranění svoji baníkovskou bilanci příliš nerozšířil, neboť na podzim odehrál jen úvodní čtyři kola. S Ostravou se tak loučí s bilancí 24 ligových startů.

Podobně jako útočník Narh, který před deseti dny přestoupil do Levski Sofia, ukázal i záložník Mensah za dobu svého působení v Baníku kvalitní fotbalové předpoklady, avšak sám již určitý čas toužil po změně prostředí. V souladu se strategií nového trenéra Baníku Vlastimila Petržely, který chce budovat mužstvo hlavně z mladých domácích hráčů, mu navíc klub nechtěl bránit v odchodu. Proto jsme se rozhodli akceptovat nabídku na přestup od norského týmu FK Haugesund.

Derrickovi děkujeme za jeho výkony v dresu Baníku a přejeme mu jen to nejlepší v dalším fotbalovém i osobním životě.

5
Adam
Jánoš
7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
21
Daniel
Holzer
11
Nemanja
Kuzmanovič
25
Jiří
Fleišman