so 30.12.2023
Aktuální zprávy

Derby skončilo remízou

I s Milanem Barošem v sestavě nastoupila v sobotu Stará garda Baníku do tradičního "silvestrovského" derby proti Staré gardě Vítkovic. Oba týmy se tentokrát rozešly smírně po remíze 1:1, gól Baníku vstřelil člen mistrovské sestavy z roku 2004 Zdeněk Pospěch.

Na umělé trávě městského stadionu se to znovu hemžilo slavnými jmény, zejména tedy v nabité sestavě Staré gardy Baníku Ostrava. V té se v první půli objevil i Milan Baroš. Nechybělo mnoho, aby přítomné fanoušky, kteří mu přáli gólový zápis, tímto způsobem potěšil. Dostal se do gólové šance, ale na vítkovického gólmana nakonec nevyzrál. 

Střelcům sobotního derby ostatně nebylo narozdíl od uplynulých "silvestrovských" derby příliš přáno, v prvním poločase vlastně vůbec. Až po přestávce dokázal poslat do vedení baníkovskou starou gardu Zdeněk Pospěch. Vítkovičtí ale dokázali vyrovnat, a tak se oba týmy tentokrát rozešly smírně. 

Výsledek:

Vítkovice - Baník 1:1 (0:0)

Branky: Motyčka - Pospěch

Sestava Baníku: Laštůvka, Bernady - Bolf, Radimec, Šlachta, Veselý, Tchuř, Zd. Pospěch, Páleník, Zajaroš ml., Kiša, Čáp, Antalík, Svatonský, Joukl, Racko, Pikonský, Fischer, Daněk, Papadopulos, Lukeš, Varadi, Mičola, Baroš.

9
David
Buchta
19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek
5
Jiří
Boula
0
Paixao da Silva
Ewerton
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
28
Filip
Kubala
12
Tomáš
Rigo
11
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács