ne 21.2.2016
A-tým

Debuty mladých baníkovců pokračují, v brance stál poprvé František Chmiel

Dostat se v sedmnácti či osmnácti letech do sestavy Baníku je splněným snem řady kluků, kteří začínají s fotbalem. Je pozoruhodné, že v posledních dnech se tato pohádková vidina stává celkem hmatatelnou skutečností, a to díky příkladům mladých baníkovců, jako jsou útočník Ondřej Šašinka, obránce Denis Granečný či naposled gólman František Chmiel. Ten ve svých osmnácti letech nastoupil v sobotu poprvé do ligy proti Zlínu a pomohl mančaftu k vítězství 3:0.

Mladý brankář dokázal zaskočit za zkušenějšího kolegu a kapitána mužstva Vojtěcha Šroma, který během týdne musel ulehnout kvůli vysokým teplotám. Zhruba od čtvrtka se tedy Chmiel připravoval na to, že proti Zlínu bude na Městském stadionu právě on baníkovskou jedničkou. „Byl jsem zpočátku hodně nervózní, ale podpora kluků v kabině mi pomohla a cítil jsem se pak už lépe,“ říká člen mládežnické reprezentace do 19 let.

Svým sobotním výkonem jistě udělal radost nejen trenérům, kteří mu dali důvěru, ale také fanouškům. Těch zavítalo na tribuny něco přes pět tisíc a postarali se znovu o vynikající atmosféru. „Bylo to super. I když mi pak trenér o přestávce v kabině říkal, že mě není vůbec slyšet. Ale to se nedivím, fanoušci za mnou byli fakt hodně hlasití, takže mě nemohlo být slyšet,“ navazuje Chmiel s tím, že ve druhém poločase už jej bylo slyšet více.

Dlužno dodat, že jej bylo taky více vidět, protože musel několikrát zasáhnout proti nebezpečným akcím Zlína. Baník podržel, byť při něm stálo i štěstí, když střídající útočník Diop trefil tyčku. „Ono mě to víceméně trefovalo, takže až tak moc práce jsem neměl. Ale to, že jsem nulu udržel, je pro mě dobré,“ podotýká brankář, který je za letošní sezónu již osmým baníkovským debutantem v Synot lize.

Svoji premiéru si prožil mimo jiné s dalším debutujícím mladíkem, dvacetiletým ruským stoperem Arťomem Mešaninovem, který vytvořil stoperskou dvojici s mladoboleslavským „hostem“ Lukášem Vraštilem. Zcela nová defenzivní formace, ve které hráli také Martin Dostál a Luka Lučić, však zápas absolvovala s čistým kontem, což je důležité pro sebevědomí mladého týmu. „Kluci to zvládli v pohodě,“ dodává Chmiel, který se snažil být podle pokynů trenéra brankářů Juraje Šimurky v klidu a zápas si užívat.

A to se nakonec splnilo nejen jemu, ale všem fanoušků, kteří v sobotu odpoledne přišli fandit Baníku, jehož mladé mužstvo znovu ukázalo, že může být velkým příslibem pro budoucnost klubu.

26
Muhamed
Tijani
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
29
Ladislav
Takács
33
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
25
Jiří
Fleišman