čt 3.2.2022
A-tým

De Azevedo přestupuje do Trnavy

Baník po osmi letech opouští Dyjan Carlos de Azevedo. Třicetiletý Brazilec přestoupil do Spartaku Trnava.

„Poté, co jsme informovali, že s hráčem neprodloužíme smlouvu, se ozvalo několik zájemců o jeho služby, ať od nás či ze zahraničí. Nejkonkrétnější nabídka nakonec přišla z Trnavy. Jednání pak proběhla rychle a dospěla rychle k dohodě mezi všemi stranami,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Dois Córregos do Baníku přišel v lednu 2014 ze slovenského Bardejova a s klubem tak byl smluvně spjat osm let! Sezonu 2018/19 však strávil na hostování v druholigovém francouzském Paris FC. Žádný jiný cizinec, vyjma hráčů ze Slovenska, dres Baníku v takřka už stoleté historii déle neoblékal!

V nejvyšší soutěži a jedné druholigové sezoně odehrál brazilský záložník za Baník 162 utkání, ve kterých vstřelil 26 gólů. Ten nejpamátnější a nejcennější byl nepochybně hned ten první z května 2014: v úplném závěru svou trefou v Olomouci zařídil obrat z 0:2 na 3:2 a tři body pak měly velkou váhu v záchraně Baníku mezi elitou.

„Carlos v historii Baníku zanechal nesmazatelnou stopu. Tolik let v jednom klubu je v dnešní době u hráče z ciziny skoro nevídaná věc. Rádi bychom se s ním - až povolí současná covidová omezení - oficiálně rozloučili před některým z domácích ligových zápasů společně s fanoušky. Do té doby mu samozřejmě přejeme hodně štěstí a úspěchů ve fotbalovém i soukromém životě,“ dodal Alois Grussmann.

13
Daniel
Smékal
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
4
Martin
Chlumecký
32
Lukáš
Budínský
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
33
Eldar
Šehić
3
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
26
Muhamed
Tijani
14
Petr
Jaroň
1
Martin
Hrubý