čt 3.2.2022
A-tým

De Azevedo přestupuje do Trnavy

Baník po osmi letech opouští Dyjan Carlos de Azevedo. Třicetiletý Brazilec přestoupil do Spartaku Trnava.

„Poté, co jsme informovali, že s hráčem neprodloužíme smlouvu, se ozvalo několik zájemců o jeho služby, ať od nás či ze zahraničí. Nejkonkrétnější nabídka nakonec přišla z Trnavy. Jednání pak proběhla rychle a dospěla rychle k dohodě mezi všemi stranami,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Dois Córregos do Baníku přišel v lednu 2014 ze slovenského Bardejova a s klubem tak byl smluvně spjat osm let! Sezonu 2018/19 však strávil na hostování v druholigovém francouzském Paris FC. Žádný jiný cizinec, vyjma hráčů ze Slovenska, dres Baníku v takřka už stoleté historii déle neoblékal!

V nejvyšší soutěži a jedné druholigové sezoně odehrál brazilský záložník za Baník 162 utkání, ve kterých vstřelil 26 gólů. Ten nejpamátnější a nejcennější byl nepochybně hned ten první z května 2014: v úplném závěru svou trefou v Olomouci zařídil obrat z 0:2 na 3:2 a tři body pak měly velkou váhu v záchraně Baníku mezi elitou.

„Carlos v historii Baníku zanechal nesmazatelnou stopu. Tolik let v jednom klubu je v dnešní době u hráče z ciziny skoro nevídaná věc. Rádi bychom se s ním - až povolí současná covidová omezení - oficiálně rozloučili před některým z domácích ligových zápasů společně s fanoušky. Do té doby mu samozřejmě přejeme hodně štěstí a úspěchů ve fotbalovém i soukromém životě,“ dodal Alois Grussmann.

1
Martin
Hrubý
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
33
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
13
Daniel
Smékal
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
8
Srdjan
Plavšić
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
25
Jiří
Fleišman
96
Eneo
Bitri
7
Karel
Pojezný
18
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček