čt 3.2.2022
A-tým

De Azevedo přestupuje do Trnavy

Baník po osmi letech opouští Dyjan Carlos de Azevedo. Třicetiletý Brazilec přestoupil do Spartaku Trnava.

„Poté, co jsme informovali, že s hráčem neprodloužíme smlouvu, se ozvalo několik zájemců o jeho služby, ať od nás či ze zahraničí. Nejkonkrétnější nabídka nakonec přišla z Trnavy. Jednání pak proběhla rychle a dospěla rychle k dohodě mezi všemi stranami,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Dois Córregos do Baníku přišel v lednu 2014 ze slovenského Bardejova a s klubem tak byl smluvně spjat osm let! Sezonu 2018/19 však strávil na hostování v druholigovém francouzském Paris FC. Žádný jiný cizinec, vyjma hráčů ze Slovenska, dres Baníku v takřka už stoleté historii déle neoblékal!

V nejvyšší soutěži a jedné druholigové sezoně odehrál brazilský záložník za Baník 162 utkání, ve kterých vstřelil 26 gólů. Ten nejpamátnější a nejcennější byl nepochybně hned ten první z května 2014: v úplném závěru svou trefou v Olomouci zařídil obrat z 0:2 na 3:2 a tři body pak měly velkou váhu v záchraně Baníku mezi elitou.

„Carlos v historii Baníku zanechal nesmazatelnou stopu. Tolik let v jednom klubu je v dnešní době u hráče z ciziny skoro nevídaná věc. Rádi bychom se s ním - až povolí současná covidová omezení - oficiálně rozloučili před některým z domácích ligových zápasů společně s fanoušky. Do té doby mu samozřejmě přejeme hodně štěstí a úspěchů ve fotbalovém i soukromém životě,“ dodal Alois Grussmann.

29
Ladislav
Takács
20
Abdullahi
Tanko
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
11
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
32
Paixao da Silva
Ewerton
4
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
28
Filip
Kubala
19
David
Lischka
12
Tomáš
Rigo
77
Gigli
Ndefe
37
Matej
Madleňák
70
David
Fadairo
26
Filip
Blažek
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
35
Jakub
Markovič