po 21.9.2020
A-tým

De Azevedo: Zasloužené vítězství, byli jsme lepší

Jeho výkon osvěžil sobotní bitvu Baníku s Pardubicemi. Gólem a asistencí se pak Dyjan Carlos de Azevedo podílel výrazně i na vítězství 3:0. „Věřil jsem, že v sobotu už to přijde,“ řekl Brazilec, který nastoupil na pravé straně.

„Celý zápas jsme odehráli naplno, byli jsme lepší. Pardubice ani nevystřelily na naši bránu. My jsme naopak sami měli dost dalších šancí a určitě to mohlo být i o více než tři góly. Každý z týmu to odpracoval na sto procent, šli jsme tomu vítězství naproti. Bylo to zasloužené a každý, kdo ten zápas viděl, to musí uznat,“ řekl devětadvacetiletý Brazilec.

První gól připravil pro Tomáše Zajíce, druhý sám vstřelil po rohu Adama Jánoše. „Z tréninku vím, že Flajši má výborný nákop. A když si zpracoval balon a začal se rozhlížet, bylo mi jasné, že poletí dlouhý krosový balon na mě. Naběhl jsme si tedy do volného prostoru, balon opravdu přiletěl a viděl jsme, že mi nabíhá Zajda. Byl z toho hezký gól, který nám pak pomohl v dalším průběhu,“ popsal Dyjan Carlos de Azevedo gólovou situaci, která byla klíčem k výhře.

Sám góly slavil velmi emotivně. „Ty domácí zápasy mám radši, když to můžete slavit a vychutnat si s našimi fanoušky před celým stadionem. Je to úžasný pocit,“ usmíval se Dyjan Carlos de Azevedo. „Byla to je otázka času, kdy přijde výhra. Ani proti Karviné nebo Budějovicím to nebylo tak daleko, ale teď jsem na sto procent věřil, že tři body získáme. Jsem rád za celý klub a doufám, že budeme pokračovat i v Teplicích.“

13
Daniel
Smékal
6
Daniel
Tetour
14
Petr
Jaroň
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
0
Jan
Juroška
28
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
21
Jiří
Klíma
8
Srdjan
Plavšić
9
David
Buchta
26
Muhamed
Tijani
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
16
Jan
Laštůvka
33
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
3
Muhammed
Sanneh