po 21.9.2020
A-tým

De Azevedo: Zasloužené vítězství, byli jsme lepší

Jeho výkon osvěžil sobotní bitvu Baníku s Pardubicemi. Gólem a asistencí se pak Dyjan Carlos de Azevedo podílel výrazně i na vítězství 3:0. „Věřil jsem, že v sobotu už to přijde,“ řekl Brazilec, který nastoupil na pravé straně.

„Celý zápas jsme odehráli naplno, byli jsme lepší. Pardubice ani nevystřelily na naši bránu. My jsme naopak sami měli dost dalších šancí a určitě to mohlo být i o více než tři góly. Každý z týmu to odpracoval na sto procent, šli jsme tomu vítězství naproti. Bylo to zasloužené a každý, kdo ten zápas viděl, to musí uznat,“ řekl devětadvacetiletý Brazilec.

První gól připravil pro Tomáše Zajíce, druhý sám vstřelil po rohu Adama Jánoše. „Z tréninku vím, že Flajši má výborný nákop. A když si zpracoval balon a začal se rozhlížet, bylo mi jasné, že poletí dlouhý krosový balon na mě. Naběhl jsme si tedy do volného prostoru, balon opravdu přiletěl a viděl jsme, že mi nabíhá Zajda. Byl z toho hezký gól, který nám pak pomohl v dalším průběhu,“ popsal Dyjan Carlos de Azevedo gólovou situaci, která byla klíčem k výhře.

Sám góly slavil velmi emotivně. „Ty domácí zápasy mám radši, když to můžete slavit a vychutnat si s našimi fanoušky před celým stadionem. Je to úžasný pocit,“ usmíval se Dyjan Carlos de Azevedo. „Byla to je otázka času, kdy přijde výhra. Ani proti Karviné nebo Budějovicím to nebylo tak daleko, ale teď jsem na sto procent věřil, že tři body získáme. Jsem rád za celý klub a doufám, že budeme pokračovat i v Teplicích.“

22
Tomáš
Zlatohlávek
29
Jakub
Pira
6
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
8
Christian
Frýdek
37
Matěj
Chaluš
15
Patrick
Kpozo
20
Srdjan
Plavšić
25
Dennis
Owusu
18
David
Planka
21
Michal
Kohút
80
Ondřej
Kričfaluši
66
Matúš
Rusnák
95
Daniel
Holzer
30
Dominik
Holec
2
Marek
Havran
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
1
Viktor
Budinský
55
Artur
Musák
31
Alexander
Munksgaard
41
Mikuláš
Kubný
11
David
Látal
4
Christ
Tiéhi
17
Michal
Frydrych
44
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
77
Ladislav
Almási