FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Davor Kukec přestupuje z Baníku do Teplic

13.12.2015 | Tisková zpráva

Devětadvacetiletý chorvatský záložník Davor Kukec bude od 1. ledna 2016 hráčem FK Teplice. Baník se se severočeským klubem dohodl na přestupu, který je v danou chvíli optimálním řešením pro všechny strany. Technicky vybavený středopolař odehrál od zimy 2012, kdy do Ostravy přišel, v baníkovském dresu celkem 105 ligových zápasů, ve kterých vstřelil dvacet branek.

Bohužel zejména v posledním roce jeho výkony neodpovídaly tomu, že měl na hřišti plnit roli klíčového hráče, který náš tým povede v krizových situacích. To však nic nemění na tom, že v Baníku během téměř čtyřletého angažmá odvedl kvalitní služby a v každé sezóně patřil mezi nejproduktivnější hráče mužstva. Za to mu právem náleží poděkování ze strany klubu i fanoušků.

Davor Kukec hodnotí své angažmá v Baníku jako jedno z nejlepších v celé své dosavadní kariéře. Je mi moc smutno a je to těžké po čtyřech letech opustit Baník a všechno tady. Můžu říct, že jsem tady měl nejlepší zážitky ve svojí kariéře a Baníku za to děkuji,“ říká chorvatský záložník, kterému přejeme do dalších let jen to nejlepší.

Důležitým aspektem při rozhodování klubu i hráče samotného byla také platnost stávajícího kontraktu, který končil k 30. červnu 2016. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli jej neprodloužit a dát Davorovi ještě před jeho vypršením šanci získat nový impuls pro další pokračování jeho fotbalové kariéry. Tato první zimní změna v kádru také signalizuje, jakým způsobem chceme v jarní části sezóny zabojovat o udržení v Synot lize.

Mnozí z fanoušků jistě zaznamenali, že jsme v letošním roce začali se zabudováváním hráčů ročníků 1996 až 1998 do A týmu Baníku. Tato mladá generace již dostatečně dlouhou dobu prošla novým způsobem práce našeho mládežnického úseku, jehož zavádění začalo v roce 2013. Jak ukázal nejen poslední zápas letošního roku se Spartou Praha, jména jako Martin Honiš, Marek Szotkowski, Dan Ožvolda, Matěj Helešic, Jan Matěj, Arťom Mešaninov, František Chmiel, Ondřej Šašinka a další pomalu ale jistě zrají fyzicky i osobnostně. Pokud jim i nadále vydrží jejich ambice spojené s pracovitostí, pokorou a loajalitou ke klubu, pak mohou našemu A týmu přinést tolik potřebné ozdravení, a to jednak kvalitními fotbalovými dovednostmi, ale i charakterovou zdravostí, tedy pilíři, o které se chceme opřít v náročných bojích nejbližšího období.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA