po 5.12.2016
A-tým

David Lischka se vrací do Jablonce

Podzimní část sezony skončila, zimní přestupová škatulata se dávají do pohybu. První novinkou v kádru Baníku je odchod stopera Davida Lischky, který se po čtyřech měsících hostování v klubu vrací nazpět do Jablonce. Naopak je skoro definitivní, že i na jaře bude hájit modrobílé barvy slovenský levý bek Tomáš Hučko.

David Lischka (na snímku) v průběhu podzimu odehrál všechna tři utkání v MOL Cupu, ale v lize si připsal jen dvanáct minut v závěrech zápasů proti Frýdku-Místku a Prostějovu. „Po dohodě obou klubů jeho hostování skončilo. David se vrací zpátky do Jablonce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Naproti tomu Tomáš Hučko si připsal takřka úplnou podzimní druholigovou minutáž. Vynechal jediné z šestnácti utkání kvůli trestu za čtyři žluté karty, jinak na hřišti nechyběl ani minutu, a to v závěru podzimu musel dohrávat se sebezapřením kvůli bolestem v oblasti třísel. Baník je s Žilinou předběžně domluven, že levý krajní obránce zůstane i pro jaro. 

„Je to na 99 procent hotové. Pokud se Žilině někdo z obránců vážně nezraní, jsme dohodnuti, že hostování prodloužíme o další půlrok,“ řekl Dušan Vrťo.

7
Ondřej
Chvěja
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
33
Ondřej
Kukučka
19
David
Lischka
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
66
Denis
Granečný
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský