po 5.12.2016
A-tým

David Lischka se vrací do Jablonce

Podzimní část sezony skončila, zimní přestupová škatulata se dávají do pohybu. První novinkou v kádru Baníku je odchod stopera Davida Lischky, který se po čtyřech měsících hostování v klubu vrací nazpět do Jablonce. Naopak je skoro definitivní, že i na jaře bude hájit modrobílé barvy slovenský levý bek Tomáš Hučko.

David Lischka (na snímku) v průběhu podzimu odehrál všechna tři utkání v MOL Cupu, ale v lize si připsal jen dvanáct minut v závěrech zápasů proti Frýdku-Místku a Prostějovu. „Po dohodě obou klubů jeho hostování skončilo. David se vrací zpátky do Jablonce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Naproti tomu Tomáš Hučko si připsal takřka úplnou podzimní druholigovou minutáž. Vynechal jediné z šestnácti utkání kvůli trestu za čtyři žluté karty, jinak na hřišti nechyběl ani minutu, a to v závěru podzimu musel dohrávat se sebezapřením kvůli bolestem v oblasti třísel. Baník je s Žilinou předběžně domluven, že levý krajní obránce zůstane i pro jaro. 

„Je to na 99 procent hotové. Pokud se Žilině někdo z obránců vážně nezraní, jsme dohodnuti, že hostování prodloužíme o další půlrok,“ řekl Dušan Vrťo.

26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
4
Robert
Mišković
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko