út 29.6.2021
A-tým

David Lischka se vrací do Baníku

David Lischka bude v nadcházející sezoně hájit barvy Baníku. Působení třiadvacetiletého stopera ve slezském klubu bylo formálně dotaženo do konce, Baník a Sparta se dohodly na hostování s opcí.

„Jsem rád, že se podařilo celou věc uzavřít, a je namístě poděkovat Spartě za vstřícný přístup,“ uvedl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku Ostrava.

Odchovanec FCB a bývalý mládežnický reprezentant se na Bazaly vrací po čtyřech a půl letech, během kterých se přes Jablonec propracoval až do Sparty. „David do Baníku chtěl, zná to tady, o to to bylo snazší,“ poznamenal Alois Grussmann.

David Lischka už díky povolení, které Sparta poskytla, odehrál přípravný zápas v Kroměříži. „I když to bylo utkání proti třetiligovému soupeři, svou kvalitu v něm David ukázal a já věřím, že ji prokáže i v prvoligových zápasech,“ uzavřel sportovní šéf Baníku. 

Rodák z Ludgeřovic v Baníku prošel mládežnické kategorie a ještě v dorosteneckém věku pak přes Hlučín přestoupil do Jablonce, odkud se pak vrátil na půlroční hostování v druholigové sezoně Baníku. I s MOL Cupem si tehdy v ostravském dresu připsal pět startů a jeden vstřelený gól.

0
David
Planka
0
Pablo
Ortiz
0
Matúš
Rusnák
0
Artur
Musák
0
Marek
Havran
0
Jiří
Boula
0
David
Buchta
0
Jakub
Pira
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
David
Látal
0
Daniel
Holzer
0
Václav
Jurečka
0
Matěj
Chaluš
0
Michal
Kohút
0
Dennis
Owusu
0
Karel
Pojezný
0
Martin
Jedlička
0
Samuel
Grygar
0
Viktor
Budinský
0
Filip
Šancl
0
Martin
Hrubý
0
Filip
Kubala
0
Michal
Frydrych
0
Abdallah
Gning