st 12.1.2022
A-tým

David Lischka přestupuje do Baníku

Definitivní návrat domů! David Lischka přestupuje ze Sparty natrvalo do Baníku, se kterým podepsal smlouvu na čtyři a půl roku.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec po svém letním příchodu na hostování dokonale zapadl do čtyřčlenné defenzivní linie a stal se jedním z pilířů základní sestavy. I proto měl Baník eminentní zájem Davida Lischku přivést na Bazaly natrvalo. To se ale mohlo povést jedině díky tomu, že vedení Baníku hráče vykoupilo z platné smlouvy na Letné.

„Jsme opravdu velice spokojeni, že se nám podařilo transfer Davida realizovat. Byla to jedna z našich zimních priorit. Samozřejmě, že jednání byla velmi komplikovaná s ohledem na platný Davidův kontrakt ve Spartě, ale nakonec došlo mezi kluby ke shodě a David se k mužstvu připojí už při odjezdu na soustředění,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Ludgeřovic uzavřel na Bazalech dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku. „Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita. Jsem opravdu nadšený, že se to povedlo a já můžu pokračovat v rozdělané práci, kterou tady s mužstvem máme,“ řekl David Lischka.

5
Jiří
Boula
0
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
7
Karel
Pojezný
11
Eldar
Šehić
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
77
Gigli
Ndefe
35
Jakub
Markovič
30
Jiří
Letáček
26
Filip
Blažek
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
4
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács