po 17.5.2021
A-tým

David Buchta: Cítím, že si víc věřím

Byl rozhodně jedním z hrdinů sobotního duelu se Zlínem. David Buchta nejen, že vstřelil vítězný gól zápasu, navíc parádním volejem, ale navíc přihrál na dva góly Tomáši Zajícovi. Po utkání měl David Buchta o čem hovořit.

O UTKÁNÍ

"Vstoupili jsme do toho velmi dobře, dali jsme hned ve druhé minutě gól, to nám určitě pomohlo. Pak jsme přidali další a měli jsme ještě další šance na to, abychom vedení navýšili a šli do poločasu s ještě větším náskokem a byli víceméně v klidu. To se nám bohužel nezdařilo, ale bylo to pořád dva nula. O přestávce jsme si řekli, že budeme v této hře pokračovat, což se nám tak úplně nepodařilo. Dostali jsme zbytečné dva góly, ale ukázali jsme, že nás to nezlomí, a dokázali jsme to zvrátit na 4:2. A to je super a doufáme, že to tak bude pokračovat dál."

O OSOBNÍ ZÁPASOVÉ STATISTICE 1+2

"Měl jsem těch příležitostí více, mohl jsem dát dva tři góly. Nakonec je z toho aspoň ten jeden, vítězný. Jsem rád za každý gól, za každou asistenci. Čím víc jich bude, tím budu raději. Doufám, že mi to vydrží co nejdéle."

O SEBEDŮVĚŘE

„Cítím, že si teď více věřím. V trénincích jsem vždycky všechno dělal naplno, teď se mi to v zápasech vyplácí. Cítím, že sebedůvěra stoupá, doufám, že to bude pokračovat. Trenér má ale pravdu, že ještě potřebuju zapracovat na kondici. Předtím jsem moc pravidelně nehrával, takže se na tom zapracovat musí. I když v minulém zápase jsem už hrál devadesát minut, teď osmdesát, takže se to zvedá, ale ještě tam rezervy jsou.“

O TOM, KDE SE V SESTAVĚ CÍTÍ DOBŘE

"V béčku jsem hrával pod hrotem, pak po přechodu do áčka jsem začal hrát na křídle. Zpočátku jsem tam úplně nebyl svůj, ale pak jsem si zvykl a od té doby se mi tam hraje dobře. Je mi jedno, jestli zleva nebo zprava. Myslím si, že mi to tam sedí a jsem tam spokojený."

O KRÁSNÉ GÓLOVÉ TREFĚ Z VOLEJE

"Soustředil jsem se, abych nebyl v záklonu a abych to trefil dobře kolem gólmana. Snažil jsem se to tlačit dolů."

O DVOU ASISTENCÍCH

"Ten první gól, tam byla hezká akce po levé straně, Kuzma mi to přihrál do lajny, já nacentroval a Zajda tam byl úplně sám. Už jsem jenom doufal, že to uklidí. Povedlo se. A ta druhá situace, tam to Zio dobře vyvezl, já tam byl sám v náběhu, Zio mi to dobře posunul a já viděl, že před brankou jsou dva nebo tři naši hráči. Soustředil jsem se, abych to tam dobře dostal, a Zajda to proměnil."

O TOM, ŽE TRENÉR SMETANA POVEDE TÝM I V PŘÍŠTÍ SEZONĚ

"Myslím, že nám to funguje, že je to takhle dobře a že to bude pokračovat i do příští sezony. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale já myslím, že to bude dobré."

O TOM, ŽE MLADÍ HRÁČI DOSTÁVAJÍ STÁLE VÍCE ŠANCÍ

"Myslím, že každý chce hrát a když se tam dostaneme my mladí, musíme prokázat, že na to máme, a postupně se zlepšovat. Každý mladý hráč, který dostane šanci, musí být rád, musí být pokorný a pracovat dál, aby jich dostával víc a víc."

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Filip
Kaloč
0
Adam
Jánoš
0
Jakub
Pokorný
0
Daniel
Tetour
0
Daniel
Holzer
0
Gigli
Ndefe
0
Jakub
Drozd
0
Tomáš
Zajíc
0
Jan
Laštůvka
0
Ondřej
Kukučka
0
Radovan
Murin
0
David
Buchta
0
Jiří
Fleišman
0
Jan
Juroška
0
Viktor
Budinský
0
Ondřej
Šašinka
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Muhammed
Sanneh
0
Jaroslav
Svozil
0
Patrizio
Stronati