st 27.7.2016
A-tým

Daniel Holzer přestoupil do Sparty

Daniel Holzer už není hráčem Baníku. Dvacetiletý levý krajní záložník dnes na základě výstupní klauzule ve své smlouvě přestoupil za fixně stanovených finančních podmínek do Sparty Praha, kde už podepsal i nový kontrakt.

Baník nemohl odchodu svého kapitána zabránit. „S hráčem a jeho agenturou jsme několik měsíců jednali. Bylo naši jednoznačnou prioritou ho udržet, bohužel ta jednání nedopadla. Sparta se nakonec rozhodla uplatnit výstupní klauzuli v jeho kontraktu, tedy vyplatit smluvně daný obnos peněz, za který je hráč volný. S tím jsme nic udělat nemohli. Jedině novou smlouvou, ve které bychom tuto klauzuli mohli ošetřit úplně jinou částkou. Dali jsme Danovi i přes sestup do druhé ligy vylepšený návrh smlouvy, ale k dohodě nedošlo,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

O perspektivního záložníka české jednadvacítky usiloval rovněž Liberec, ale i jeho finanční návrh Baník odmítl. Jedině Sparta se nakonec rozhodla hráče získat uplatněním výstupní klauzule. „I když to byl důležitý článek naší sestavy, rozcházíme se v dobrém. Danovi přejeme hodně štěstí a třeba se ve fotbalové kariéře ještě znovu setkáme,“ řekl Dušan Vrťo.

Daniel Holzer debutoval v áčku Baníku už den po svých sedmnáctých narozeninách. V nejvyšší soutěži navzdory svému mládí odehrál za Slezskou 69 zápasů a dal pět gólů. „Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že chci jít v profesionální kariéře o krok dále. Beru to jako příležitost pro další fotbalový růst, zahrát si v evropských pohárech a ve špičkovém českém klubu. Baníku jsem vděčný za to, že mě vychoval a přeju mu jen to nejlepší do dalších let,“ řekl Daniel Holzer.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
David
Buchta
0
Patrizio
Stronati
0
Tomáš
Zajíc
0
Daniel
Tetour
0
Gigli
Ndefe
0
Viktor
Budinský
0
Jakub
Pokorný
0
Jaroslav
Svozil
0
Filip
Kaloč
0
Ondřej
Kukučka
0
Ondřej
Šašinka
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Adam
Jánoš
0
Jiří
Fleišman
0
Jan
Laštůvka
0
Jan
Juroška
0
Jakub
Drozd
0
Muhammed
Sanneh
0
Daniel
Holzer
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Radovan
Murin