čt 25.10.2018
A-tým

Daniel Holzer chce prolomit prokletí

Na teplických Stínadlech se v ligovém utkání představí popáté ve své kariéře. Věří, že tentokrát to bude představení úspěšné. Daniel Holzer má na teplický stadion pech. Nejenže Na Stínadlech ještě nikdy nezvítězil, z dosavadních čtyř zápasů, které na tomto stadionu odehrál, si odvezl jen bod. Tentokrát chce být úspěšnější.

„Já jsem v Teplicích snad ještě nikdy nevyhrál,“ přemítal Daniel Holzer před pátečním duelem. Měl pravdu. Shodou okolností ani samotný Baník Ostrava se nemůže pyšnit kdovíjakou bilancí, pokud jde o zápasy v Teplicích v posledních sezonách. Slezané Na Stínadlech vyhráli naposledy v roce 2010. A v posledních čtyřech zápasech hraných v Teplicích se Baníku vůbec nepodařilo skórovat.

Třiadvacetiletý záložník Baníku se o úspěch na teplickém stadionu pokoušel v posledních sezonách nejen v ostravském dresu. Bodovat se mu tam nepoštěstilo ani coby hráči Zlína. A jako hráč Sparty si z Teplic odvezl bod za remízu 0:0.

„Je pravda, že se mi tam nehraje úplně dobře. Na tom velkém stadionu vypadá i to hřiště veliké. A když nepřijdou lidi, je to tam takové smutné. Doufám, že přijde co nejvíc našich fanoušků, ať nám jako vždycky udělají domácí atmosféru,“ pravil Daniel Holzer a přirovnal Teplice například k Liberci nebo Mladé Boleslavi. „Tam se Baníku taky nikdy moc nedařilo. Teď jsme ale dokázali remizovat v Liberci i v Mladé Boleslavi, tak doufám, že bychom v Teplicích mohli vyhrát,“ dodal záložník Baníku s dodatkem, že v Teplicích čeká Ostravany náročný zápas. „Teplice mají určitě dost kvalitní tým na to, aby se v tabulce pohybovaly uprostřed, ne-li nahoře,“ uzavřel Daniel Holzer.

17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
70
David
Fadairo
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
12
Tomáš
Rigo
30
Jiří
Letáček
26
Filip
Blažek
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
4
Robert
Mišković
37
Matej
Madleňák
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
99
Ladislav
Almási
32
Paixao da Silva
Ewerton
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
1
Martin
Hrubý
19
David
Lischka