čt 25.10.2018
A-tým

Daniel Holzer chce prolomit prokletí

Na teplických Stínadlech se v ligovém utkání představí popáté ve své kariéře. Věří, že tentokrát to bude představení úspěšné. Daniel Holzer má na teplický stadion pech. Nejenže Na Stínadlech ještě nikdy nezvítězil, z dosavadních čtyř zápasů, které na tomto stadionu odehrál, si odvezl jen bod. Tentokrát chce být úspěšnější.

„Já jsem v Teplicích snad ještě nikdy nevyhrál,“ přemítal Daniel Holzer před pátečním duelem. Měl pravdu. Shodou okolností ani samotný Baník Ostrava se nemůže pyšnit kdovíjakou bilancí, pokud jde o zápasy v Teplicích v posledních sezonách. Slezané Na Stínadlech vyhráli naposledy v roce 2010. A v posledních čtyřech zápasech hraných v Teplicích se Baníku vůbec nepodařilo skórovat.

Třiadvacetiletý záložník Baníku se o úspěch na teplickém stadionu pokoušel v posledních sezonách nejen v ostravském dresu. Bodovat se mu tam nepoštěstilo ani coby hráči Zlína. A jako hráč Sparty si z Teplic odvezl bod za remízu 0:0.

„Je pravda, že se mi tam nehraje úplně dobře. Na tom velkém stadionu vypadá i to hřiště veliké. A když nepřijdou lidi, je to tam takové smutné. Doufám, že přijde co nejvíc našich fanoušků, ať nám jako vždycky udělají domácí atmosféru,“ pravil Daniel Holzer a přirovnal Teplice například k Liberci nebo Mladé Boleslavi. „Tam se Baníku taky nikdy moc nedařilo. Teď jsme ale dokázali remizovat v Liberci i v Mladé Boleslavi, tak doufám, že bychom v Teplicích mohli vyhrát,“ dodal záložník Baníku s dodatkem, že v Teplicích čeká Ostravany náročný zápas. „Teplice mají určitě dost kvalitní tým na to, aby se v tabulce pohybovaly uprostřed, ne-li nahoře,“ uzavřel Daniel Holzer.

16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
13
Daniel
Smékal
22
Filip
Kaloč
96
Eneo
Bitri
30
Jiří
Letáček
23
Jaroslav
Svozil
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
18
Robert
Mišković
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
21
Jiří
Klíma
8
Srdjan
Plavšić
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
26
Muhamed
Tijani
25
Jiří
Fleišman
14
Petr
Jaroň