FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dan Tchuř: Naše výkony jdou nahoru

25.09.2017 | Redakce

​Nic nepovzbudí tak jako výhra. Juniorka se v neděli proti Slovácku konečně dočkala a trenéra Daniela Tchuře potěšilo, že zlepšené výkony jeho svěřenci potvrdili i výsledkově. „Zasloužili jsme si vyhrát,“ řekl trenér rezervy.

Déšť a nezpůsobilý terén přeložily zápas na umělou trávu Městského stadionu, s níž se lépe popasovali domácí. „Na to, že se hrálo na umělé trávě, to bylo velmi dobré utkání,“ řekl Daniel Tchuř. „Prvních patnáct minut nám dělalo problém jejich rozestavení a ze začátku moc nefungovalo, co chceme hrát. Potom se s tím hráči srovnali a bylo to zhruba podle našich představ.“

Baníkovci se střelecky prosadili až ve druhé půli zásluhou Ondreje Jakubova a Martina Maceje. „Při první šanci Slovácka nás podržel Franta Chmiel a i my jsme si pak vypracovali dvě, tři šance na gól. Ve druhém poločase už jsme byli lepší a soupeře jsme přehrávali. Akorát by to chtělo ještě zlepšit koncovku. Bylo to zbytečně hektické na to, kolik šancí jsme měli, a Slovácko nás z kontrů mohlo ohrozit. I když jsme ten vítězný gól dali až na konci, myslím, že jsme si zasloužili vyhrát,“ uvedl Daniel Tchuř.

Juniorka po kratičké přípravě v letní přestávce, kdy se skládal kompletně nový tým, kolo od kola herně roste a mužstvo si na sebe pozvolna zvyká, byť fluktuace hráčů v této kategorii je a bude. 

„Vidím, že kluci si potřebují srovnat a zjistit, že to, co po nich chci, přináší ovoce. Ale musí si to v hlavách nastavit tak, aby to fungovalo od první minuty, a ne od třicáté nebo od druhého poločasu. Potřebujeme ještě více ustálit herní projev, abychom ty zápasy zvládali i výsledkově. Ale jsem rád, že naše výkony se zlepšují,“ řekl Daniel Tchuř.

Baníku k vítězství pomohl i nový krajní obránce či záložník Jean-Pierre Morgan. „Směrem dopředu měl hodně zajímavé věci.“

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA