FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Dan Ožvolda se po třech měsících vrátil do základu

05.11.2016 | Redakce

Po necelých třech měsících se znovu probojoval do základní sestavy a výkonem na sokolovském trávníku dokázal, že oprávněně. Dvacetiletý odchovanec Dan Ožvolda vnesl do středové linie dravost i důraz, jímž v prvním poločase také Baníku napomohl do tlaku.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte?

Teprve dnes ráno před utkáním na poradě. Snažil jsem se za tu krátkou dobu na zápas co nejlépe připravit, abych to zvládl. A doufám, že jsem nezklamal.

S jakými pokyny vás trenér do utkání poslal?

Říkal, že se nesmím bát chodit do soubojů a jezdit prostě naplno. Konkurence je tu velká. Trenér mi říkal, že si nesmím dovolit odehrát takový zápas jako v Ústí (ze hřiště šel dolů už ve 22. min. – pozn. red.). Čekal jsem pak na tu šanci dlouho, až do dneška. Ale nezbývalo mi nic jiného než makat na tréninku. Béčko není, jinde se ukázat ani nemůžu. Snažil jsem se pracovat a dneska jsme se do sestavy konečně dostal. 

Co dnes vaší hře chybělo k tomu, abyste Sokolov porazili?

Měli jsme šance, ale gól se nám nepodařilo vstřelit. Táhne se s námi celou sezonu, že v šestnáctce nejsme důrazní. Lítají tam centry, ale nic z toho. Máme sice další plusový bod z venku, ale jeli jsme si pro tři. 

Se zhoršujícím se terénem se ve druhém poločase vytrácela i vaše převaha.

Je pravda, že druhý poločas už byl hlavně o bojovnosti. Terén byl hrozný, hrát po zemi bylo pořád těžší, ale to není výmluva. Byl stejný pro obě strany. Sokolov nás pak na tom zhoršeném terénu začal i více napadat, my jsme museli více nakopávat. Gól jsme sice v závěru dali, ale rozhodčí odmávala ofsajd. Ze střídačky mi přišlo, že to ofsajd nebyl, ale na tu dálku si to netroufám posuzovat. Od toho jsou na hřišti rozhodčí. Další zápas máme venku Třinec a já věřím, že už to konečně prolomíme a urveme tři body.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA