FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dame Diop přestoupil do Hataysporu

17.01.2020 | Redakce

Dame Diop odchází do tureckého Hataysporu. Jednání mezi kluby dnes dospěla do konce a Baník uvolnil šestadvacetiletého senegalského útočníka na přestup do vedoucího celku druhé turecké ligy.

Dame Diop odehrál v Baníku 69 soutěžních zápasů, ve kterých dokázal vstřelit 17 branek. Jelikož měl s Baníkem kontrakt do léta, turecká strana musela splnit finanční požadavky Baníku a hráče vykoupit ze smlouvy.

“S Damem i jeho agentem jsme se v průběhu této sezony bavili o možném prodloužení smlouvy, ale hráč měl touhu zkusit jiné angažmá v zahraničí. Podmínkám, které mu nabídl Hatayspor, jsme nemohli vůbec konkurovat,” vysvětlil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Dame Diop z Ostravy odchází přesně po dvou letech od svého příchodu ze Zlína. “Pro Baník odvedl kus práce. Za to mu děkujeme a přejeme štěstí na novém angažmá,” doplnil Michal Bělák.

I hráči přirostl Baník za dva roky k srdci. “Byla to pro mě pocta oblékat baníkovské barvy. Chtěl bych poděkovat spoluhráčům, trenérům i lidem z klubu a pochopitelně fanouškům! Bylo to krásné období. Baníku přeju jen to nejlepší,” vzkázal Dame Diop.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA