pá 17.1.2020
A-tým

Dame Diop přestoupil do Hataysporu

Dame Diop odchází do tureckého Hataysporu. Jednání mezi kluby dnes dospěla do konce a Baník uvolnil šestadvacetiletého senegalského útočníka na přestup do vedoucího celku druhé turecké ligy.

Dame Diop odehrál v Baníku 69 soutěžních zápasů, ve kterých dokázal vstřelit 17 branek. Jelikož měl s Baníkem kontrakt do léta, turecká strana musela splnit finanční požadavky Baníku a hráče vykoupit ze smlouvy.

“S Damem i jeho agentem jsme se v průběhu této sezony bavili o možném prodloužení smlouvy, ale hráč měl touhu zkusit jiné angažmá v zahraničí. Podmínkám, které mu nabídl Hatayspor, jsme nemohli vůbec konkurovat,” vysvětlil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Dame Diop z Ostravy odchází přesně po dvou letech od svého příchodu ze Zlína. “Pro Baník odvedl kus práce. Za to mu děkujeme a přejeme štěstí na novém angažmá,” doplnil Michal Bělák.

I hráči přirostl Baník za dva roky k srdci. “Byla to pro mě pocta oblékat baníkovské barvy. Chtěl bych poděkovat spoluhráčům, trenérům i lidem z klubu a pochopitelně fanouškům! Bylo to krásné období. Baníku přeju jen to nejlepší,” vzkázal Dame Diop.

99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
4
Martin
Chlumecký
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Jiří
Boula
7
Šimon
Falta
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
14
Petr
Jaroň
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
39
Dominik
Janošek
20
Jakub
Pokorný
50
Ubong
Ekpai
32
Lukáš
Budínský