pá 17.1.2020
A-tým

Dame Diop přestoupil do Hataysporu

Dame Diop odchází do tureckého Hataysporu. Jednání mezi kluby dnes dospěla do konce a Baník uvolnil šestadvacetiletého senegalského útočníka na přestup do vedoucího celku druhé turecké ligy.

Dame Diop odehrál v Baníku 69 soutěžních zápasů, ve kterých dokázal vstřelit 17 branek. Jelikož měl s Baníkem kontrakt do léta, turecká strana musela splnit finanční požadavky Baníku a hráče vykoupit ze smlouvy.

“S Damem i jeho agentem jsme se v průběhu této sezony bavili o možném prodloužení smlouvy, ale hráč měl touhu zkusit jiné angažmá v zahraničí. Podmínkám, které mu nabídl Hatayspor, jsme nemohli vůbec konkurovat,” vysvětlil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Dame Diop z Ostravy odchází přesně po dvou letech od svého příchodu ze Zlína. “Pro Baník odvedl kus práce. Za to mu děkujeme a přejeme štěstí na novém angažmá,” doplnil Michal Bělák.

I hráči přirostl Baník za dva roky k srdci. “Byla to pro mě pocta oblékat baníkovské barvy. Chtěl bych poděkovat spoluhráčům, trenérům i lidem z klubu a pochopitelně fanouškům! Bylo to krásné období. Baníku přeju jen to nejlepší,” vzkázal Dame Diop.

6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
66
Denis
Granečný
5
Adam
Jánoš
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný
17
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč