pá 23.12.2016
A-tým

Další posila: vrací se Robert Hrubý

Baník dále zbrojí. Tři dny po příchodu Štefana Pekára vedení klubu finalizovalo jednání se Slavií Praha a v předvečer Štědrého dne uzavřelo přestup Roberta Hrubého. Dvaadvacetiletý střední záložník, který klubu odvedl výborné služby už během jarního hostování, se nyní definitivně stává hráčem Baníku. Po vstupní lékařské prohlídce podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Dlouholetý český mládežnický reprezentant a slavistický odchovanec po návratu z Ostravy v létě bojoval o místo v kádru mateřského klubu, ale nakonec na podzim hostoval v Teplicích. Severočeské angažmá odstartoval dobře, pak ovšem kvůli zranění vypadl ze základní sestavy a v první polovině sezony si připsal osm zápasů.

Baník proto obnovil kontakty a hráče, který v jeho barvách na jaře vstřelil čtyři prvoligové góly, nakonec získal z Edenu na přestup. „Je to typ hráče, kterého do týmu potřebujeme a kterého si hodně přál i trenér Vlastimil Petržela. Navíc se už u nás osvědčil a víme tedy velmi dobře, koho kupujeme,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Robert Hrubý věří, že v Baníku naváže na jarní výkony a brzy rozšíří svou dosavadní sbírku 61 prvoligových startů a pěti gólů. „Nad nabídkou Baníku jsem uvažoval asi od konce listopadu, kdy se mi vedení klubu ozvalo poprvé. Neberu to tak, že jdu do druholigového klubu. Baník do ligy patří a já věřím, že ten následující půlrok zvládneme a vrátíme se,“ řekl Robert Hrubý.

7
Ondřej
Chvěja
17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš