pá 23.12.2016
A-tým

Další posila: vrací se Robert Hrubý

Baník dále zbrojí. Tři dny po příchodu Štefana Pekára vedení klubu finalizovalo jednání se Slavií Praha a v předvečer Štědrého dne uzavřelo přestup Roberta Hrubého. Dvaadvacetiletý střední záložník, který klubu odvedl výborné služby už během jarního hostování, se nyní definitivně stává hráčem Baníku. Po vstupní lékařské prohlídce podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Dlouholetý český mládežnický reprezentant a slavistický odchovanec po návratu z Ostravy v létě bojoval o místo v kádru mateřského klubu, ale nakonec na podzim hostoval v Teplicích. Severočeské angažmá odstartoval dobře, pak ovšem kvůli zranění vypadl ze základní sestavy a v první polovině sezony si připsal osm zápasů.

Baník proto obnovil kontakty a hráče, který v jeho barvách na jaře vstřelil čtyři prvoligové góly, nakonec získal z Edenu na přestup. „Je to typ hráče, kterého do týmu potřebujeme a kterého si hodně přál i trenér Vlastimil Petržela. Navíc se už u nás osvědčil a víme tedy velmi dobře, koho kupujeme,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Robert Hrubý věří, že v Baníku naváže na jarní výkony a brzy rozšíří svou dosavadní sbírku 61 prvoligových startů a pěti gólů. „Nad nabídkou Baníku jsem uvažoval asi od konce listopadu, kdy se mi vedení klubu ozvalo poprvé. Neberu to tak, že jdu do druholigového klubu. Baník do ligy patří a já věřím, že ten následující půlrok zvládneme a vrátíme se,“ řekl Robert Hrubý.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Viktor
Budinský
0
Ondřej
Šašinka
0
David
Buchta
0
Daniel
Tetour
0
Jan
Juroška
0
Jaroslav
Svozil
0
Filip
Kaloč
0
Jakub
Drozd
0
Radovan
Murin
0
Patrizio
Stronati
0
Tomáš
Zajíc
0
Jiří
Fleišman
0
Jakub
Pokorný
0
Adam
Jánoš
0
Gigli
Ndefe
0
Ondřej
Kukučka
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Muhammed
Sanneh
0
Jan
Laštůvka
0
Daniel
Holzer
0
Nemanja
Kuzmanović